10 nejočekávanějších filmů a seriálů z Netflixu, které mají premiéru v roce 2024

Co nás čeká a nemine.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Netflix v roce 2024 přivede na obrazovky stovky, možná tisíce nových titulů z vlastní produkce. Některé z nich jsou ještě v plenkách, jiné už Netflix představit ve formě traileru. Není tedy žádným překvapením, že většina filmů a seriálů z tohoto výběru bude mít svou premiéru už v první polovině roku 2024. Tento přehled berte jen jako takový menší předkrm toho, co nás ve finále opravdu čeká. Těch novinek totiž bude podstatně víc, jen o všech ještě nevíme.

Bratři Sunovi – 1. řada | 4. ledna

akční / drama / komedie

Krvelačné tchajpejské gangy se ale začínají rvát o moc a Charles, Bruce a jejich matka mají plné ruce práce s hojením ran způsobených dlouhým odloučením. Než se je nekonečná armáda nepřátel pokusí zabít, budou muset přijít na to, co doopravdy znamená bratrské pouto a jak důležitá je rodina.

Sněžné bratrstvo | 4. ledna

dobrodružný / thriller / životopisný

Příběh podle skutečné události začíná v říjnu roku 1972, kdy se let 571 uruguayského letectva, který měl dopravit ragbyový tým do Chile, zřítil k zemi. Havárii přežilo pouze 29 ze 45 cestujících. Uvězněni v jednom z nejnepřístupnějších a nejnepřátelštějších prostředí na planetě byli nuceni uchýlit se k extrémním opatřením, aby zůstali naživu.

Kluk spolkne vesmír – minisérie | 11. ledna

krimi / drama / mysteriózní

Epický příběh o dospívání odehrávající se v Brisbane 80. let minulého století, v němž se mísí kouzlo a nevinnost mládí s krutou realitou světa dospělých. Ztracený otec, němý bratr, vyléčená závislá matka, nevlastní otec, který prodává heroin, a chůva s vražednou minulostí. Eli Bell se jen snaží následovat své srdce a pochopit, co znamená stát se dobrým člověkem, ale osud mu neustále hází do cesty překážky.

V letu | 12. ledna

akční / komedie / krimi

V letu vypráví příběh Cyruse (Kevin Hart), zkušeného zloděje a jeho bývalé přítelkyně, zvláštní agentky Abby, kteří musí společně s mezinárodní posádkou provést odvážnou loupež 500 milionů dolarů ve zlatě a zabránit teroristickému útoku během letu. Režisérem snímku je F. Gary Gray, tvůrce Loupeže po italsku, Ctihodného občana nebo Rychle a zběsile 8.

Griselda – minisérie | 25. ledna

životopisný / drama / krimi

Griselda Blanco Restrepo, známá jako Černá vdova nebo Kokainová kmotra, byla nemilosrdná kolumbijská drogová baronka, která v 70. letech minulého století hrála významnou roli v kokainovém obchodu a podsvětí Miami na Floridě a podle některých tvrzení byla také součástí Medellínského kartelu. Každý, komu dlužila peníze byl zabit a každý, kdo dlužil peníze jí, zaplatil životem také.

Čtěte také: Rebel Moon je vizuálně podmanivý, a má fascinující mytologii. Sci-fi Zacka Snydera viděli první diváci

Avatar: Legenda o Aangovi – 1. řada | 22. února

akční / dobrodružný / fantasy

Čtyři národy světa kdysi žily v míru, o který se staral pán všech čtyř živlů Avatar. Všechno se ale změnilo, když národ ohně zaútočil na vzdušné nomády, které zničil. Byl to první krok ohnivců k ovládnutí světa. Avatar: Legenda o Aangovi vypráví o osudech mladého vzdušného nomáda Aanga, který se ocitne ve světě zmítaném válkou. S novými přáteli Sokkou a Katarou vyrazí na napínavou cestu, aby se mohl stát tím, čím má po právu být – příštím AVATAREM.

Problém tří těles – 1. řada | 21. března

dobrodružný / drama / sci-fi

Příběh seriálu se odehrává v Říši středu, kde zuří Velká kulturní revoluce a Číňané, kteří nechtějí zůstat pozadu za Sověty a Američany, se v rámci vojenského projektu pokoušejí navázat kontakt s mimozemskými civilizacemi. Třicet let poté začnou na Zemi záhadně umírat významní vědci a vznikají sekty, které vybízejí k návratu k přírodě. Objeví se nová počítačová hra pro virtuální realitu, která jako by ani nepocházela z tohoto světa.

Mladá dáma | 2024

akční / dobrodružný / fantasy

Elodie souhlasí se sňatkem s mužem, o němž se domnívá, že je jejím dokonalým princem z pohádky. Brzy si však uvědomí, že sňatek nebyl ničím jiným než krutou pastí. Královská rodina, do níž se měla podle slibu provdat, ji ve skutečnosti použije jako oběť ke splacení dávného dluhu. V Mladé dámě se představí hvězda ze Stranger Things Millie Bobby Brown.

Mrtví mladí detektivové – 1. řada | 2024

akční / dobrodružný / komedie

Stejně jako Sandman z roku 2022, také Mrtví mladí detektivové pocházejí z komiksové předlohy pánů Neila Gaimana a Matta Wagnera. Poprvé se postavy dvou mrtvých chlapců, kteří zůstali na Zemi, aby zde mohli vyšetřovat paranormální případy, objevili v pětadvacátém čísle Sandmana z roku 1991.

Kosmonaut z Čech | 2024

sci-fi / drama / dobrodružný

Kam nemůžeš poslat sondu, tam pošli člověka. Tím se řídila malá země z Evropy, když se ve sluneční soustavě objevil podivný oblak, slibující odhalení mnohých tajemství vesmíru. Kniha spisovatele Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech dostane filmovou adaptaci od Netflixu. V hlavní roli kosmonauta Jakuba Procházky se představí Adam Sandler, a režisérem je Johan Renck, tvůrce Černobylu.

Čtěte také: Miliardová Barbie a nejnovější Spider-Man přicházejí o Vánocích na HBO Max

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také