Kanibalismus jim zachránil život. Trailer ukazuje neuvěřitelný příběh Sněžného bratrstva

Pozoruhodný příběh se dočkal dalšího zpracování.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Trailer na Sněžné bratrstvo přináší dosud nejdetailnější pohled na film, oznamuje oscarové ambice, a zkratkovitě se chlubí zahraniční kritikou. Neuvěřitelný příběh, který vyprávěl už snímek Přežít (1993), uvidíme na Netflixu zkraje příštího roku.

Příběh podle skutečné události začíná v říjnu roku 1972, kdy se let 571 uruguayského letectva, který měl dopravit ragbyový tým do Chile, zřítil k zemi. Havárii přežilo pouze 29 ze 45 cestujících. Uvězněni v jednom z nejnepřístupnějších a nejnepřátelštějších prostředí na planetě byli nuceni uchýlit se k extrémním opatřením, aby zůstali naživu.

Čtěte také: Když chůvu dělá usvědčený vrah, a máma šňupe lajnu. Netflix představil minisérii podle skutečnosti

Myšlenka kanibalismu přišla na řadu desátý den po ztroskotání. Po těžkých rozhodováních a diskuzích se trosečníci začali živit nejdříve masem pilotů letadla. To navíc bylo syrové, protože s ohněm se muselo šetřit.

Příběh podle skutečnosti byl v minulosti zachycen v celé řadě filmů a dokumentů. Tím nejznámějším je zřejmě snímek z roku 1993 – Přežít (Alive), který natočil Frank Marshall. V hlavní roli se tehdy objevil Ethan Hawk.

J.A. Bayona je španělský režisér, který ohromil již svým prvním celovečerním hororem Sirotčinec (2007). O pět let později natočil katastrofický snímek Nic nás nerozdělí, ve kterém se představil dnes všem známý Spider-Man Tom Holland. J.A. Bayona natočil také Volání netvora: Příběh života, Jurský svět: Zánik říše a podílel se na seriálu Pán prstenů: Prsteny moci nebo Penny Dreadful.

Netflix uvede Sněžné bratrstvo 4. ledna.

Zdroj: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také