10 parádních novinek na víkend (nejen) na Netflixu a Disney+

Barbieland, země mrtvých nebo návrat do Springfieldu.

Foto: Barbie (Warner Bros.), Reacher (Prime Video), Indiana Jones a nástroj osudu (Walt Disney)

Barbie, nejúspěšnější film roku na HBO Max, Indiana Jones a nástroj osudu na Disney+. Dopředu avizovaný příchod dvou velkých filmů na streamovací služby doprovázejí neméně zajímavé novinky na Netflixu. Ten láká na hranou adaptaci kultovní mangy Jú jú hakušo, do finále doběhla britská Koruna, a skvěle vypadá také polská satirická komedie 1670. Fanoušky Reachera zcela jistě potěší fakt, že měly premiéru první tři epizody nové řady na Prime Video.

1670 – 1. řada | Netflix

komedie / historický

Píše se rok 1670. Jan, hlava šlechtického rodu a majitel (menší) poloviny vesnice Adamczycha, sní o tom, že se zapíše do polských dějin, nejmocnější země světa. Nakonec vše, co měl, zdědil a všeho ostatního dosáhl tvrdou prací vlastních sedláků. Jeho ambiciózní plány však narušuje těžký každodenní život statkáře. Satirická komedie o praštěném šlechticovi, který se chce stát nejslavnějším Polákem a musí u toho zvládnout rodinné spory i střety s rolníky.

Barbie | HBO Max

komedie / fantasy / romantický

Panenka žijící v Zemi Barbie není dostatečně dokonalá, a vydává se tak za dobrodružstvím do skutečného světa. Ken, až po uši zamilovaný do svého protějšku, a jeho žluté kolečkové brusle, ji ale nenechají ve štychu. Začíná dobrodružství, jaké ve světě filmu ještě nemá obdoby. Barbie je nejúspěšnějším snímkem tohoto roku, v pokladnách kin utržila 1,4 miliony amerických dolarů. V tomto týdnu také ovládla nominace na Zlaté glóby.

Indiana Jones a nástroj osudu | Disney+

dobrodružný / akční / sci-fi

Harrison Ford má stále charisma za tři. Přesto je to vlastně standartní akční film. Jako rozloučení s legendou rozhodně nepřináší žádnou ostudu, minimálně po stránce akce a spádu je napěchovaný řádně a ona víc než slušná stopáž vám uteče bez problémů. Krom několika málo dojemných scén a opravdu hezkého finále, které příznivcům série dá mnohem hezčí tečku za oblíbeným hrdinou, než Křišťálová lebka. Nástroj osudu ale nevybočuje z řady a je mnohem víc úspěšnou sázkou na jistotu, než nějakým jedinečným zážitkem, ze kterého se posadíte na zadek.

Jú jú hakušo – 1. řada | Netflix

akční / fantasy / dobrodružný

Júsuke je mladistvý delikvent, jenž chodí za školu, a vše rád řeší hrubou fyzickou silou. Jednoho dne však Yusuke zachrání malého chlapce od jisté smrti, ale sám při tom zemře. Poté už jen překvapeně zírá jako duch na své vlastní nehybné tělo. Svět duchů však nepočítal s tím, že se Yusuke takto obětuje, a tak mu vrátí život pod jednou podmínkou. Musí přijmout práci detektiva ve Světě duchů.

Koruna – 2. část 6. řady | Netflix

drama / historický / životopisný

Závěrečných šest epizod seriálu se kromě Williama a Harryho, které v druhé polovině sezóny ztvární Ed McVey a Luther Ford, zaměří na královnu Alžbětu II (Imelda Staunton) a prince Charlese (Dominic West). Toho čeká svatba s Camillou Parker Bowles (Olivia Williams) a prostor dostane také Williamův začínající románek s Kate Middleton (Meg Bellam). První polovina 6. série měla premiéru 16. listopadu, a sledovala především princeznu Dianu v podání Elizabeth Debicki, a její období před osudnou autonehodou.

Čtěte také: Eddie Murphy se vrací ve své nejslavnější roli! Policajt v Beverly Hills 4 nadělil nostalgický trailer

Plán pro rodinu | Apple TV+

akční / komedie

Před desítkami let byl elitním vládním zabijákem, který měl za úkol eliminovat nejsmrtelnější světové hrozby. Když ho nepřátelé z minulosti vystopují, Dan sbalí nic netušící manželku (Michelle Monaghan), dvě dospívající děti a rozkošné desetiměsíční miminko do jejich minivanu a vydá se na improvizovaný výlet napříč zemí do Las Vegas.

Reacher – 2. řada | Prime Video

akční / drama / krimi

Reachera z jeho tuláckého života vytrhne kódovaná zpráva, která ho informuje, že byl zavražděn člen 110. jednotky – elitní skupiny armádních speciálních vyšetřovatelů. Spolu s několika bývalými vojenskými kolegy se znovu sejde, aby případ vyšetřili, a brzy zjistí, že jde o větší případ, než si kdy dokázali představit.

Santa Clausovi – 2. řada | Disney+

komedie / fantasy / rodinný

Rodina Calvinových se vrací na Severní pól, kde Scott pokračuje v roli Santa Clause poté, co se mu v první sérii nepodařilo najít důstojného nástupce a zmařil tak plány na odchod do důchodu. Nyní, když Scott a jeho rodina úspěšně zachránili Vánoce, se Scott zaměřuje na výcvik svého syna Calvina, aby nakonec převzal rodinný podnik.

Simpsonovi – 35. řada | Disney+

animovaný / komedie

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie – to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi, který se vysílá od roku 1989. Se svým rozvratným humorem a rozkošným důvtipem se seriál nesmazatelně zapsal do americké popkultury a jeho rodinní příslušníci se stali televizními ikonami.

Slepičí úlet: Zrození nuget | Netflix

animovaný / dobrodružný / komedie

Očekávané pokračování oblíbeného a nejvýdělečnějšího stop-motion animovaného filmu všech dob, Slepičího úletu, přichází na Netflix. Poté, co se jí podařil smrtelně nebezpečný útěk z Tweedyho farmy, žije Ginger konečně svým snem – našla klidné ostrovní útočiště pro celé hejno, daleko od nebezpečí lidského světa. Na celé kuřecí pokolení ale číhá nová a strašlivá hrozba.

Transformers: Probuzení monster | SkyShowtime

akční / dobrodružný / sci-fi

Transformers se vrací do akce. Film s podtitulem Probuzení monster vezme diváky na dobrodružnou cestu s Autoboty do roku 1994 a představí zcela novou frakci Transformerů – Maximaly, Predacony a Terrorkony, kteří se k nim připojí jako spojenci ve stávající bitvě o Zemi. Maximalové i jejich protější rasy se místo do vozidel proměňují ve zvířata a ptáky.

Čtěte také: Tipy z minulého víkendu – zánik civilizace v Nech svět světem, nebo DiCaprio v Zabijácích rozkvetlého měsíce