Démoni, svět mrtvých, nadpřirozené schopnosti. Trailer na akční nářez z Netflixu má všechno

Tohle bude jízda!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Japonsko dalo Netflixu skvělou Alici in Borderland, a teď na jeho obrazovky míří ještě větší kalibr. Tou je Jú jú hakušo, která v hrané verzi vypadá doslova neuvěřitelně. Nový trailer servíruje démonická stvoření, ukazuje svět mrtvých a představuje jednu postavu za druhou. Japonskou novinku uvidíme ještě v prosinci tohoto roku.

Júsuke je mladistvý delikvent, jenž chodí za školu, a vše rád řeší hrubou fyzickou silou. Jednoho dne však Yusuke zachrání malého chlapce od jisté smrti, ale sám při tom zemře. Poté už jen překvapeně zírá jako duch na své vlastní nehybné tělo. Svět duchů však nepočítal s tím, že se Yusuke takto obětuje, a tak mu vrátí život pod jednou podmínkou. Musí přijmout práci detektiva ve Světě duchů.

Čtěte také: Zemi zachvátila jaderná válka, a vesmírnou stanici boje o moc. Sci-fi thriller vypadá senzačně

„Když jsem poprvé slyšel o tom, že se Jú Jú hakušo dočká hrané adaptace, upřímně jsem si říkal, jestli to vůbec bude možné – ale poté, co mi byla představena vize producenta a možnosti Netflixu, moje očekávání vzrostla a já jsem se přistihl, že hořím vášní, abych tento projekt uskutečnil,“ prozradil režisér Šó Cukikawa.

Jú Jú hakušo v podobě mangy vycházel v letech 1990 až 1994, a jen v Japonsku se jí prodalo přes 50 milionů výtisků. V devadesátých letech byl tento příběh převeden také do neméně úspěšného anime, jež je tak trochu překvapivě dostupné na Netflixu s českými titulky. Čeští diváci mohli tento seriál poprvé vidět kolem roku 2005 na Animaxu.

Čtěte také: Příšery, apokalypsa, sci-fi. Představujeme 10 nejočekávanějších Netflix novinek v prosinci

Mezi nejznámější japonské seriálu na Netflixu patří skvělá Alice in Borderland, jejíž třetí řada nedávno dostala zelenou, nebo komediálně laděný Nahý režisér o průkopnících japonského pornoprůmyslu. Letos například měla premiéru japonská minisérie Den po dni o jaderné havárii ve Fukušimě.

Hraná podoba dorazí na Netflix už 14. prosince.

Zdroj: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také