Kina v červnu: Hned dva komiksové multivesmíry, horor podle Kinga nebo chválení Transformers

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Letní filmová sezóna oficiálně zahájena. O červnovou zábavu v kinech se postará pokračování animovaného Spider-Mana a jeho výpravy do multivesmíru, podobný příběh pak čeká Flashe a jeho superhrdinský tým. Kina znovu rozduní další Transformers, na velkou rozlučku se chystá Harrison Ford coby Indiana Jones. V červnu uvidíme také nový horor podle Stephena Kinga, pixarovku Mezi živly nebo mládeži nepřístupnou komedii Nic ve zlým.

Spider-Man: Napříč paralelními světy | 1. června

Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se znovu setkává s Gwen Stacy, se kterou se vydá na zběsilou jízdu mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se však mezi Pavoučími hrdiny objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc.

Čti také: Umělecké dílo, šokující zvraty. První reakce na nového Spider-Mana vyzdvihují film do nebes

Kostlivec | 8. června

Kostlivec vypráví o středoškolačce Sadie Harper a její mladší sestře Sawyer, které se vzpamatovávají z nedávné smrti své matky a od svého otce Willa, terapeuta, který se potýká s vlastní bolestí, se jim nedostává příliš podpory. Když se u nich doma nečekaně objeví zoufalý pacient hledající pomoc, zanechá za sebou děsivou nadpřirozenou bytost, která se přiživuje na rodinách a živí se utrpením svých obětí.

Čti také: Živí se utrpením svých obětí. Trailer Kingova Kostlivce má grády

Transformers: Probuzení monster | 8. června

Transformers se vrací do akce. Film s podtitulem Probuzení monster vezme diváky na dobrodružnou cestu s Autoboty do roku 1994 a představí zcela novou frakci Transformerů – Maximaly, Predacony a Terrorkony, kteří se k nim připojí jako spojenci ve stávající bitvě o Zemi. Maximalové i jejich protější rasy se místo do vozidel proměňují ve zvířata a ptáky.

Čti také: Jeden z nejlepších dílů série představí nového nejoblíbenějšího Autobota. Recenzenti viděli nové Transformers a jsou nadšeni

Mezi živly | 15. června

V jednom neobyčejném městě, kde společně žijí živelní obyvatelé elementu ohně, vody, země a vzduchu si žije svůj sen i žhavá mladá žena a muž, který jde s proudem. Jednoho dne však oba zjistí něco zásadního. Uvědomí si, že i přes svoji naprostou protikladnost toho mají hodně společného.

Čti také: Mezi živly aspiruje na nejkrásnější animák roku. Trailer nové pixarovky je dokonalost sama

Flash | 15. června

Ve filmu The Flash se střetávají světy, když Barry použije své superschopnosti k cestování zpět v čase, aby změnil události z minulosti. Když však jeho pokus o záchranu rodiny neúmyslně změní budoucnost, Barry se ocitne v pasti reality, v níž se vrátil generál Zod, hrozí vyhlazení a není superhrdinů, na které by se mohl obrátit. Tedy pokud se Barrymu nepodaří přimět úplně jiného Batmana, aby se vrátil z důchodu a zachránil uvězněného Kryptoňana…

Čti také: To nejlepší nakonec, Bruce Wayne může zachránit rodiče. Poslední trailer Flashe slibuje komiksové orgie

Alibi na klíč: Den D | 15. června

Hlavní hrdina Greg měl se svými kumpány agenturu na výrobu alibi. Záletníkům a každému, kdo zrovna nechtěl říct pravdu, připravili alibi ušité přesně na míru. Jenže se zamiloval a svojí přítelkyni slíbil, že nebude lhát ani ke lžím dopomáhat někomu jinému. Jeho život dostal řád a klid, dokonce až příliš. Ne však na dlouho!

Nic ve zlým | 22. června

Ve chvíli, kdy Maddie (Jennifer Lawrence) hrozí ztráta rodného domu, narazí na lákavou pracovní nabídku: bohatí úzkostní rodiče hledají někoho, kdo by se dal dohromady s jejich devatenáctiletým synem Percym, než začne studovat na vysoké. Maddie však ke svému překvapení brzy zjistí, že u podivína Percyho není nic jisté.

Čti také: Jennifer Lawrence učí podivína užívat si života a paroduje Osvícení. Nepřístupná komedie Nic ve zlým baví v dalším traileru

Asteroid City | 22. června

Nadcházející film Wese Andersona nabídne velmi neotřelou zápletku. V roce 1955 se studenti a rodiče z celé země scházejí na vědecké soutěži, odpočinku, rekreaci, na srazu mladých hvězdářů, který se koná ve fiktivním americkém pouštním městě Asteroid City. Program srazu mladých hvězdářů a vesmírných kadetů je velkolepě narušen událostmi, které změní svět.

Čti také: Asteroid City: Mimozemskou invazi Wese Andersona představuje trailer

Indiana Jones a nástroj osudu | 22. června

Indy se ocitá v nové éře, blíží se mu důchod a zápasí s tím, jak zapadnout do světa, který jako by ho přerostl. Když se však chapadla až příliš známého zla vrátí, musí si Indy znovu nasadit klobouk a vzít do ruky bič, aby se ujistil, že starobylý a mocný artefakt nepadne do nesprávných rukou.

Čti také: Ne o moc lepší, než Křištálová lebka. První reakce na nového Indiana Jonese se rozcházejí

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také