Justice League Dark: Co chystají DC a Abramsův Bad Robot?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Zejména díky studiu Bad Robot producenta J.J. Abramse se u Warner Bros. a DC chystá řada nových projektů, založených na komiksových sériích, napojených právě na Justice League Dark. Ty jsou tedy momentálně v raných fázích příprav. Zdá se tak, že i díky úspěchům, které zaznamenaly počiny jako Joker, Aquaman, nebo Shazam! se fikčnímu komiksovému světu, protipólu Marvelu vlévá nová krev do žil…

Studia si tedy díky výše zmíněnému úspěchu povolila opasky a v příštím roce se na nás chystá dvojici filmů – Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) a Wonder Woman 1984. Na rok 2021 je pak naplánován nový Batman, Gunnův Sebevražedný oddíl a Shazamův záporák Black Adam. A rok 2022 chystá hned čtveřici komiksových filmů, jimiž má být (konečně) Flash, další Shazam!, DC Super Pets a Aquaman 2. DC s WB se do toho tedy rozhodně hodlají pořádně opřít. Obšírnější informace o všech těchto projektech by vydaly na samostatný článek, přejděme tedy zpět k Justice League Dark.

S temnější odnoží uskupení nejslavnějších hrdinů světa bylo už v minulosti naplánováno hned několik různých projektů, které skončily neúspěchem. Kolem této komiksové adaptace v různých fázích kupříkladu přešlapoval i režisér Guillermo Del Toro nebo Doug Liman. Nyní to bude právě produkční studio Bad Robot, které oblíbené charaktery nakopne na plátna. Chvíli se spekulovalo, že J.J. Abrams se vrhne spíš na projekt s Green Lanterny či novým Supermanem, jeho prvotní priorita je však zjevně jinde. Původními členy Justice League Dark jsou John Constantine, Madame Xanadu, Deadman, Shade, Changing Man, a Zatanna, přičemž se k nim jako častý člen později připojil i Swamp Thing. Osazenstvo je samozřejmě proměnlivé, podobně jako jiné komiksové týmovky, kde se postavy střídají podle nápadů scénáristy.

Některé ze zmíněných postav jsme už měli možnost ve filmu či seriálu vidět, nicméně drsnější filmové zpracování by tomuto týmu rozhodně sedlo. Se současným stavem věcí by kterákoli ze zmíněných postav mohla dostat nový sólový film či seriál (těžko říci, zda to tak bude u Swamp Thinga s Constantinem, kteří již seriály mají (a Constantine dokonce ještě k tomu i povedený film s Keanu Reevesem). Jelikož tyto postavy zosobňují temnější část universa DC, mohli bychom dostat propletené, dospělé hrdinské příběhy s příměsí hororu, což rozhodně zní výborně. Pokud by byly součástí DCEU, tak asi i tím lépe. Doufejme tedy, že až na některém z projektů začne Bad Robot pracovat, dozvíme se brzy více.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také