Projekt Green Lantern Corps má v hledáčku režiséra Mission Impossible 6

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Ohledně  filmů, které mají studia WB a DC v plánu, začínají konečně prosvítat nějaké informace. Jeden z nejočekávanějších, na který se ostatně v rámci DCEU odkazovalo i v neúspěšné týmovce Justice League. Ano, není jím nikdo jiný než Green Lantern, jehož film má už svého scénáristu. Projekt nyní shání někoho, kdo se zhostí role režiséra. A produkce rozhodně nemíří nízko…

Tím, kdo se usadí na režisérskou stoličku, může totiž být Christopher McQuarrie. Ten má za sebou takové projekty, jako kupříkladu pátý díl již zmíněné úspěšné série Mission Impossible – Národ grázlů, či rovněž povedený akční thriller Jack Reacher: Poslední výstřel. K oběma zmíněným počinům také napsal i scénář.

Krom toho se „pouze“ jako scénárista podílel kupříkladu na výborném sci-fi filmu Na hraně zítřka, historickém válečném velkofilmu Valkýra, pohádkovém fantasy Jack a obři, či dnes zcela kultovním filmu Obvyklí podezřelí. A ačkoli má na kontě i nějaký ten přešlap (podílel se kupříkladu na mizerné Mumii), rozhodně by mohl být pro tak velkolepý komiksový film dobrou volbou.

Ze zmíněných projektů často plynoucí spolupráce s Tomem Cruisem pak nabízí i otázku, zda by se známý akční herec ve filmu s Green Lanterny případně mohl objevit. Jsou to samozřejmě spekulace, ale vzhledem k tomu, že casting postav ještě není zveřejněný, nevyhneme se jim. Zvláště když spolu pracují na chystaném šestém dílu Mission Impossible.

Tak či tak, nezbývá než počkat si na další info a těšit se na to, že chystaná týmovka hned s několika tahouny, nesoucími ikonický prsten, bude vydařenější než propadák, v němž si Lanterna Hala Jordana zahrál Ryan Reynolds, dnes milovaný hlavně jako Deadpool. Snímek by totiž mohl být něčím, co DC filmy zase jednou nakopne. Snímek zatím nemá stanovenou premiéru, nicméně očividně se jeho realizace hýbe kupředu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také