Filmový Superman: Co bude dál s Mužem zítřka?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Poté, co byl oznámen nový představitel (jakož i celé hlavní obsazení) Batmana a jeho sólový film v režii Matta Reevese se hýbe kupředu, jistě nejednoho fanouška komiksových filmů napadlo, jaké má studio Warner Bros. plány s nejznámějším superhrdinou. Jak to tedy je s dalším případným filmem Supermana?

Kryptonský Muž z oceli se nám naposledy v sólovém filmu představil v temné vizi Zacka Snydera v roce 2013. Od té doby se tato postava objevila ve dvou nepříliš úspěšných týmovkách. Většina fanoušků se pak shoduje, že ač byly scénář a celkové pojetí slabší (zrovna tak pozitivnímu hrdinovi, který je symbolem naděje temná depresivní stránka příliš nesvědčí), představitel postavy Henry Cavill byl výbornou volbou. A jelikož herec o roli stále jeví zájem a dal se slyšet, že se úlohy nevzdal a pláštík má připravený, bylo by určitě zajímavé vidět jej s ikonickým „S“ na hrudi znovu a v jiném pojetí. Jenže…

Podle magazínu Variety se studio pokouší najít způsob, jak Supermana přizpůsobit modernímu publiku. Což zní maličko děsivě (a dle mého i stupidně – Captain America také není „aktuální,“ drží se těch samých hodnot jako Superman a ono „moderní publikum,“ ať už se tím rozumí cokoli, ho přijalo) a těžko i říct, co tím je myšleno. Pokud je nějaká postava dobrá, funguje v jakékoli době. Zrovna tolik ikonická postava by se neměla ohýbat podle aktuálních trendů. Z tohoto důvodu nicméně proběhla jednání s producentem a režisérem J. J. Abramsem. To ostatně není nikterak překvapivé s přihlédnutím k tomu, že s jeho společností Bad Robot sepsali WB smlouvu. A teď přijde ta pravá „bomba;“ prokazatelně totiž proběhla jednání s hercem Michaelem B. Jordanem, představitelem Creeda či záporáka Killmongera v Black Pantherovi. To by znamenalo, že bychom měli co do činění se Supermanem, který je v komiksech znám jako Calvin Ellis – Kal El z jiné planety Země z multivesmíru DC, jemuž je Jordan objektivně dost podobný. Otázkou ovšem je, jestli je zrovna ve filmu dobrý nápad přijít s afroamerickým Supesem. Přece jen není řešením změna vzhledu jako spíš celkový přístup k charakteru. Zatím to však není oficiální. Herec při své značné vytíženosti není připraven zavázat se k práci na projektu, jehož natáčení ještě ani nezačalo (může k němu výhledově dojít až za několik let) a které by také objektivně nějaký ten rok pozřelo. Jelikož zatím není připravený scénář ani neznáme režiséra, není pravděpodobné že bychom díky tomu všemu viděli Supermana v kinech dřív, než v roce 2023.

I z toho důvodu se zdá být logické, že se ve Warner Bros. poohlížejí po jiném představiteli postavy než po Cavillovi, protože by v takovém případě zela mezi novým filmem a Justice League, kde se Superman objevil naposledy, více než šestiletá mezera. Je tak dost možné, že se Cavillův Kal-El a Clark Kent zapíše do historie jako Superman, který sice mohl zazářit, ale studio a tvůrci si s ním nevěděli rady a sáhli po snazším řešení situace. Tedy vzít to celé zase od znova. Podle posledních zpráv Jordan studiu nabídl vlastní verzi rebootu a o roli se vážně zajímá. Krom Supermana je ve hře stále i projekt Green Lantern Corpso kterém se také už nějaký pátek mluví. Ujmout by se ho prý mohl již zmíněný Abrams (pokud tedy nenatočí toho Supermana a neobsadí si tam docela jiného herce). Pak je tu také v úvodníku rozebíraný Batman, kterému dle všeho Warneři věří natolik, že všichni herci, hrající záporáky mají ve smlouvách i případné spin-offy (což je zase následek mimořádného úspěchu Jokera, který nejspíš dostane pokračování). Na to, jak se to celé ještě vyvrbí, si ještě budeme muset chvíli počkat. Snad to konečně Warner Bros. a DC uchopí za správný konec…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také