Pokračování Jokera bude! A Todd Phillips přidá film o další DC postavě

Přečtěte si

Připravované hudební filmy, jejichž vlnu rozpoutal úspěch Bohemian Rhapsody

Rok 2018 nám dal úspěšný a velmi oblíbený životopisný hudební film o vzniku skupiny Queen, ale hlavně o hlavní...

Recenze: Mizerové navždy jsou mimořádně nedůstojný a zbytečný comeback

Michael Bay je známý jako tvůrce výbušných akčňáků z přelomu století díky klasikám jako Skála, Armageddon a Pearl Harbor....

Recenze: Richard Jewell jako Eastwoodův povedený hon na tlustého (anti)hrdinu

Nový snímek světoznámého režiséra a legendy světového filmu, téměř devadesátiletého Clinta Eastwooda, vypráví příběh Richarda Jewella, člena ochranky letních...

Autor

Profilový obrázek
Jaroslav Thraumb
ČSFD: jerry12

Jak se dalo předpokládat, pokračování megaúspěšného hitu Joker, jež je momentálně s miliardou vydělaných dolarů nejvýdělečnějším filmem s ratingem R v historii, je nyní už oficiálně na programu. Kromě toho se však Todd Phillips, který si díky Jokerovi získal slávu a uznání, chystá i na další film z univerza DC.

Podle informací, které přinesl The Hollywood Reporter, se režisér Todd Phillips sešel s hlavouny Warner Bros. v čele s Tobym Emmerichem a předložil nápad vyvinout jakési portfolio příběhů, které by – po vzoru Jokera – zahrnovalo původy DC postav, o nichž se dosud filmová díla příliš nezmiňovala. Z tohoto setkání vzešla vzájemná domluva na minimálně jednu další postavu z DC univerza, kterou bude mít Phillips možnost rozvíjet. Která je to postava, však zatím nevíme.

Naše pozornost se nyní upíná spíše k pokračování příběhu Arthura Flecka alias Jokera. Tento sequel už je potvrzen, což dokazuje i fakt, že se momentálně připravuje smlouva. Scénáře se podle všeho ujme znovu Phillips společně se Scottem Silverem, kteří společně pracovali už na scénáři k letošnímu Jokerovi. A to hlavní – společně s nimi by se měl k druhému dílu vrátit také hlavní článek, herec Joaquin Phoenix, jehož mnozí považují za nejlepšího filmového Jokera vůbec.

Duchovní otec příběhu Arthura Flecka Todd Phillips už dříve v reakci na možné pokračování řekl: “Nechtěl bych z druhého pokračování udělat jen divoký a šílený film o klaunovi. Musel by mít – podobně jako první díl – nějakou tématickou rezonanci, hlubší význam. To je totiž to, co u Jokera funguje. Kdyby se podařilo tento prvek obsáhnout i v pokračování, určitě by to bylo zajímavé.” O čem si myslíte, že bude “dvojka”? Jak bude pokračovat osud Arthura Flecka?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také