Batman: Obsazení hlavních rolí aneb co všechno víme o chystaném filmu

Málokterý filmový hrdina se dočkal tolika reinkarnací v tak krátkém čase, jako Batman. Původně měl dostat samostatný film v rámci DCEU, to se ale rozpadlo a kromě pár rozběhnutých filmů už se jeho fikční svět nejspíš nikam dál nerozvine. Týká se to i samostatného filmu The Batman, jenž připravoval Ben Affleck.

Jenže netopýří muž je dost velká postava na to, aby se ho studio jen tak vzdalo, a tak film přeci jen vzniká. Bez Bena Afflecka a jakýchkoli vazeb s DCEU kontinuitou. Film je psaný jako noirová detektivka, a režisér Matt Reeves (Monstrum, Úsvit Planety opic) se nechal slyšet, že samotného hrdinu hodlá pojmout jako Sherlocka Holmese. Což je skvělá zpráva, protože Batman je ve svých komiksech v první řadě detektiv a až poté psychopat, který potměšile straší zločince ve tmě. Hlavním padouchem bude podle všeho Hádankář, zloduch, který často představuje výzvu právě pro hrdinovu intelektuální stránku. Právě Hádankář má v příběhu hrát roli Moriartyho, zločince, jenž se Sherlocku Holmesovi vyrovnal co do inteligence a metodičnosti. Stejně tak hodlá Reeves poskytnout svému Holmesovi i Irene Adler – zlodějku, která velkému detektivovi zatřásla nejen se srdcem, ale i s pověstí; v povídkách A. C. Doyleho byla jediným zločincem, jenž Sherlockovi dokázal uniknout. Paralelu k Irene Adler samozřejmě nemůže vytvořit nikdo jiný, než Catwoman. Kromě toho se Batman setká i s dalšími členy gothamské galerky.

Zoë Kravitz, Robert Pattinson, Paul Dano a Jeffrey Wright

Herecké obsazení

Protože Ben Affleck byl ze hry, bylo možné Batmana opět (relativně) omladit. Do užšího výběru pro hlavní roli se dostali mladí herci Nicholas Hoult a Robert Pattinson. Právě Pattinson nakonec netopýří kostým oblékne. Koneckonců už pár filmy dokázal, že je vyzrálý a schopný herec, a třebaže divácká obec byla z této volby v rozpacích, vzpomeňme, že vlna odporu se zdvíhala i u Michaela Keatona a Bena Afflecka. A oba patří k nejlepším filmovým Batmanům.

U projektu se dost mluvilo o účasti Jonaha Hilla, jenž měl obsadit buď Hádankáře, nebo Tučňáka. Nakonec však z jednání sešlo a Hill si nezahraje nikoho. Hádankáře si střihne Paul Dano a Tučňákův deštník vezme do ruky Colin Farrell. Nedávno byl také do jedné z hlavních rolí potvrzen Matthew McConaughey. Ve filmu se objeví jako Harvey Dent, známější pod přezdívkou Two-Face – bývalý státní žalobce, jenž po znetvoření obličeje propadne mnohočetné poruše osobnosti. Batmanovu femme fatale Catwoman bude superhrdinu svádět tváří Zoe Kravitz.

Andy Serkis a Colin Farrell

The Batman ale získal spojence i na té správné straně zákona.  Záda mu bude krýt nejen Jeffrey Wright v roli komisaře Gordona, ale také komorník Alfred. Do jeho role byl oznámen oblíbený herec Andy Serkis. Do zatím neznámé role byla také obsazena Jayme Lawson. Spekuluje se, že si zahraje Batgirl, Batmanova věrného sidekicka. Proč ostatně ne? Sherlock Holmes potřebuje svého Watsona a Robin má v různých filmech a seriálech prostoru dost. Batgirl se v hrané podobě objevila v legendárním seriálu ze šedesátých let a v nechvalně proslulém Batmanovi a Robinovi. Film se na jednu stranu může zdát jako přeplácaný bordel, ve kterém se prostě musí objevit všichni, kdo něco znamenají. Snad kromě Jokera, který boduje v sólové dráze. Ale také to může být velkolepá pecka. Že se tvůrci snaží, aby The Batman by kvalitní podívanou, svědčí informace, že Pattinson cvičí džiu-džitsu s Riganem Machadem. Ten připravoval Keanu Reevese pro Johna Wicka.