10 parádních novinek na víkend (nejen) na Netflixu

Nejen britská Koruna a seriál s Godzillou!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Královsky se usaďte, protože víkend bude monstrózní. Netflix vzala útokem poslední řada britské Koruny, pokračování dostala také chválená španělská Svatá rodina. Na Apple TV+ si vyšlápla Godzilla a další titáni v očekávaném seriálu Monarch: Odkaz monster, Disney+ zase uvedlo moderní seriálovou kriminálku Vražda na samém konci světa.

Brawn: Neuvěřitelný příběh Formule 1 – minisérie | Disney+

dokumentární / sportovní

V roce 2008 se závodní tým Honda dostal do nucené správy a jeho soupeři se vůbec poprvé v historii tohoto sportu spojili, aby se stáj mohla na závodní okruhy vrátit. Keanu Reeves vypráví jednu z největších ság historie Formule 1.

David Holmes: Chlapec, který přežil

dokumentární


Daniel Radcliffe se v emotivním dokumentu z dílny HBO znovu setkává se svým kaskadérským dvojníkem z Harryho Pottera Davidem Holmesem. Dokument sleduje Holmesovu cestu poté, co ochrnul při kaskadérském kousku při natáčení snímku Harry Potter a Relikvie smrti – 1. část.

Julia – 2. řada | HBO Max

drama / životopisný

Seriál je inspirován výjimečným životem Julie Childové a jejím dlouholetým televizním seriálem Francouzský šéfkuchař, který je průkopníkem dnešních populárních pořadů o vaření. Prostřednictvím Juliiny osobnosti nahlíží na toto období amerických dějin…


Koruna – 6. řada | Netflix

drama / historický / životopisný

Zatímco předešlá série se z velké části zaměřovala na konec manželství prince Charlese a princezny Diany, děj závěrečné série se bude více soustředit na Williama a Harryho. Navíc se dočkáme románku Kate s princem Williamem během jejich společného studia na univerzitě v St Andrews ve Skotsku. V poslední řadě budou zachyceny i Dianiny poslední dny.

Monarch: Odkaz monster – 1. řada | Apple TV+

akční / dobrodružný / sci-fi

Seriál se odehrává po bouřlivé bitvě mezi Godzillou a Titány, která srovnala se zemí San Francisco. Dva sourozenci se vydávají po stopách svého otce, aby odhalili spojitost mezi svou rodinou a tajnou organizací Monarch. Odkaz monster je prvním hraným americkým seriál, ve kterém vystoupí Godzilla.


Osvětimský proces – 1. řada | Disney+

drama / historický

Eva Bruhnsová se chystá zasnoubit, když je požádána, aby tlumočila u soudu s důstojníky SS. Rodiče a budoucí snoubenec se jí to snaží rozmluvit, ale ona se řídí svým instinktem a práci přijme. Brzy si uvědomí, že má k procesu osobnější vztah, než si kdy dokázala představit.

Stvořitel | iTunes

akční / drama / sci-fi / thriller

Technicky precizní snímek se odehrává uprostřed války mezi lidskou rasou a silami umělé inteligence. Joshua (John David Washington), zocelený bývalý agent speciálních jednotek, který truchlí nad zmizením své ženy, je naverbován, aby vypátral a zabil Stvořitele, nepolapitelného architekta vyspělé umělé inteligence.

Svatá rodina – 2. řada | Netflix

drama

Rodina, která skrývá děsivé tajemství, chce začít nový život v Madridu. Vztahy s místními ale její plány komplikují a minulost ji pomalu dohání. Ve druhé řadě budou muset Glorie a její děti pokračovat v předstírání dokonalého života, zatímco ve sklepě drží unesenou Natálii.

Vražda na samém konci světa – 1. řada | Disney+

drama / mysteriózní / thriller

Seriál vypráví příběh Darby, amatérské detektivky a osmi dalších hostů, kteří jsou pozvaní samotářským miliardářem, aby se zúčastnili pobytu na odlehlém a oslnivém místě. Když je jeden z hostů nalezen mrtvý, Darby musí využít všech svých schopností, aby vraha vypátrala dříve, než přijde o život další člověk.

Vzpomínka v mlze – 1. řada | Netflix

krimi / drama

Bývalý slavný rocker, kterému závislost na alkoholu a drogách zničila paměť i rodinu, se pustí do horečnatého pátrání po pohřešovaném synovi. Polská šestidílná minisérie od tvůrců Temných lesů sbírá velmi kladné ohlasy.

Čti také: Víkendové tipy z minula -Fincherův zabiják, český thriller roku nebo poslední Equalizer

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také