20 nejočekávanějších prosincových filmů a seriálů na online službách

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Prosinec nebude ve znamení pouze velkých premiér na Netflixu, případně na HBO, výborné filmy totiž přichází z kin na prémiové VOD služby. Nemáme sice záruku, že vybrané tituly vyjdou rovnou s českou podporou, i tak se na ně ale velmi těšíme.

Netflix hned zkraje prosince uvede dost možná svůj nejambicióznější film roku, Manka režiséra Davida Finchera. Amazon naváže očekávaným filmem o hudebníkovi, který ztratí sluch, nazvaný Sound of Metal. Geroge Clooney posléze představí sci-fi Půlnoční nebe, které bude na Netflixu následovat hvězdný muzikál The Prom. Týden před Vánocemi Netflix uvede ještě poslední film Chadwicka Bosemana, den po nich se přihlásí o slovo Wonder Woman 1984, pouze však na HBO Max.

Na prémiové VOD služby míří novinky, které jsme mohli vidět nedávno v kinech nebo se do nich kvůli covidu ani nedostaly. Chválený teen horor Slečna bestie, Nolanův velkolepý Tenet či severský Chlast s Madsem Mikkelsenem jsou velmi vítaným zbožím, ať už vyjdou s češtinou nebo ne. Je také možné, že další tituly, o kterých zatím nevíme, budou následovat.

Čtyři svatby a jeden pohřeb – 1. řada

Čtyři američtí přátelé – Maya, Craig, Ainsley a Duffy – se sejdou na báječné londýnské svatbě. Ale poté, co jim šokující zpráva u oltáře obrátí život naruby, musí překonat bouřlivý rok plný lásky a utrpení. (1. prosince, HBO GO)


Svět mimozemšťanů – 1. řada

Seriál, který aplikuje zákony života na Zemi na zbytek galaxie a kombinací vědy a fikce si pohrává s různými představami o životě na jiných planetách. (1. prosince, Netflix)

Vánoční filmy našeho dětství – 1. řada

Podívejte se, jak vznikaly nejúspěšnější a nejoblíbenější vánoční filmy a poslechněte si rozhovory s lidmi, kteří je tvořili. (1. prosince, Netflix)

Zase Vánoce

Táta od rodiny se zasekne v časové smyčce a musí pořád dokola slavit Vánoce, i když je naprosto nesnáší. Aspoň konečně zjistí, na čem v životě opravdu záleží. (2. prosince, Netflix)


Mank

Hollywood 30. let vypadá úplně jinak, když se na něj podíváte očima sarkastického scénáristy a alkoholika H. J. Mankiewicze, který právě dokončuje svého Občana Kanea. (4. prosince, Netflix)

Slečna bestie

Co se stane, když si roztomilý blonďatý diblík prohodí tělo s vyšinutým sériovým vrahem? Odpověď najdete v hororové komedii Slečna bestie režiséra Christophera Landona. (4. prosince, VOD)

Big Mouth – 4. řada

Životy dospívajících kamarádů se převrátí vzhůru nohama, jakmile udeří puberta a její zázraky i hrůzy. Ztřeštěná komedie od kámošů Nicka Krolla a Andrewa Goldberga. (4. prosince, Netflix)

Sound of Metal

Ruben se živí jako bubeník v metalové skupině. Při běžných událostech dne si najednou všímá, že začíná ztrácet sluch. (4. prosince, Amazon Prime)


Alice in Borderland – 1. řada

Mladík posedlý videohrami a jeho dva kamarádi se ocitnou v alternativní verzi Tokia, kde se musí účastnit krutých her, aby přežili. (10. prosince, Netflix)

Půlnoční nebe

Osamělý vědec v Arktidě spěchá upozornit astronauty, kteří se vracejí z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. Hlavní role a režie George Clooney. (10. prosince, Netflix)

Nechte je všechny mluvit

Snímek Nechte je všechny mluvit od režiséra Stevena Soderbergha vypráví příběh slavné spisovatelky (Meryl Streepová), která se vydá na cestu se svými dlouholetými přítelkyněmi, aby se pobavila a vyléčila staré rány. (10. prosince, HBO GO)

Songbird

Čtyři roky poté, co nemoc covid nebyla zastavena, naopak zmutovala. Nakažení Američané byli přesunuti do karanténních táborů, odkud není úniku. (11. prosince, VOD)

The Prom

Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. (11. prosince, Netflix)

Normální lidi – 1. řada

Seriál Normální lidi sleduje láskyplný, ale komplikovaný vztah mezi Marianne a Connellem, od posledních dní střední školy v městečku na západě Irska až po léta strávená na Trinity College. (14. prosince, HBO GO)

Tenet

Hlavní zbraní hrdiny akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře Christophera Nolana je jediné slovo – TENET. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. (15. prosince, VOD)

Rozparovač

Vyšetřovatelé a svědci vzpomínají na ohavné vraždy, které na sklonku 70. let páchal na severu Anglie vrah známý jako Yorkshirský rozparovač. (16. prosince, Netflix)

Chlast

Čtyři přátelé, všichni učitelé středních škol, testují teorii, která tvrdí, že zlepší svůj život udržováním stálé hladiny alkoholu v krvi. Mads Mikkelsen v hlavní roli. (18. prosince, VOD)

Ma Rainey – matka blues

V roce 1927 se v nahrávacím studiu v Chicagu sešla Ma Rainey se svojí kapelou, ale brzy tam zavládla napjatá atmosféra. (18. prosince, Netflix)

Wonder Woman 1984

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig. (25. prosince, pouze HBO Max)

Rovnodennost – 1. řada

Před 20 lety viděla Astrid zmizet autobus plný studentů. Teď potkává muže, jenž měl být jednou z obětí, a zjišťuje, co se vlastně tehdy stalo. (30. prosince, Netflix)

Pokračuj na další novinky ze světa streamovacích služeb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také