Mank: Gary Oldman je slavným scénáristou ve Fincherově filmu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Po kratším teaseru se očekávaný černobílý film Mank od Netflixu a Davida Finchera představuje v plnohodnotném traileru. Uveden byl také první plakát.

Film Mank je natočen kompletně černobíle, aby napodobil atmosféru filmů třicátých let. Producent Eli Roth o filmu říká: „Je to neuvěřitelná věc. (Fincher) fakt udělal černobílý třicátkový film. Vypadá to jako film ze 30. let a navozuje to ten pocit. Půjde na to tak 6 lidí, ale je to super.“

Mankiewicz byl člen literárního klubu a filmový kritik, jenž se stal hollywoodským scenáristou koncem 20. let, kdy Hollywood začínal se zvukovým filmem. Napsal úctyhodný počet snímků, jeho nejslavnější věcí je ale právě Wellesův Občan Kane. S tím jej pojí určitá aféra. Mankiewicz totiž tvrdil, že Orson Welles jej chtěl připravit o slávu, dokonce mu nabízel peníze za to, že se ve Wellsův prospěch vzdá svých tvůrčích zásluh.

Mankiewicze si zahraje Gary Oldman. V dalších rolích se objeví Tom Burke jako Orson Welles a Amanda Seyfried coby herečka Marion Davies.


Film Mank uvidíme na Netflixu od 4. prosince 2020.

Oficiální plakát snímku Mank.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také