Mank: Fincherův černobílý film pokukující po Oscarech se představuje

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

David Fincher se po dlouhých šesti letech vrací na filmovou scénu s černobílým snímkem Mank, který uvede na Netflixu. Podívejte se na trailer filmu, který už teď patří k velkým adeptům na Oscara.

Film Mank je natočen kompletně černobíle, aby napodobil atmosféru filmů třicátých let. Producent Eli Roth o filmu říká: „Je to neuvěřitelná věc. (Fincher) fakt udělal černobílý třicátkový film. Vypadá to jako film ze 30. let a navozuje to ten pocit. Půjde na to tak 6 lidí, ale je to super.“

Mankiewicz byl člen literárního klubu a filmový kritik, jenž se stal hollywoodským scenáristou koncem 20. let, kdy Hollywood začínal se zvukovým filmem. Napsal úctyhodný počet snímků, jeho nejslavnější věcí je ale právě Wellesův Občan Kane. S tím jej pojí určitá aféra. Mankiewicz totiž tvrdil, že Orson Welles jej chtěl připravit o slávu, dokonce mu nabízel peníze za to, že se ve Wellsův prospěch vzdá svých tvůrčích zásluh.

Mankiewicze si zahraje Gary Oldman. V dalších rolích se objeví Tom Burke jako Orson Welles a Amanda Seyfried coby herečka Marion Davies.


Film Mank uvidíme na Netflixu od 4. prosince 2020.

Ze snímku Mank Davida Finchera.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také