Sound of Metal: Bubeníkovi se hroutí život, když přichází o sluch

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Nový film Sound of Metal z produkce Amazon Studios přináší opravdu dojemný příběh o bubeníkovi, který ztratil sluch a rozhodl se nějakou dobu žít v komunitě hluchých. Sound of Metal sklízí pozitivní ohlasy z festivalů, kritiků a diváků. Někteří jej prohlašují za nejlepší film tohoto roku. Podívejte se na trailer.

Ruben se živí jako bubeník v metalové skupině, kde vystupuje i jeho přítelkyně Lou. Při běžných událostech dne si najednou všímá, že začíná ztrácet sluch. Doktor Rubenovi potvrdí zhoršený sluch a Rubenoci se tak rozpadá celý život. Jeho přítelkyně Lou bere jeho život do svých rukou a přihlásí ho do komunity hluchých, aby zabránila, že by se Ruben mohl vrátit k drogám.

V hlavní roli se objeví Riz Ahmed. Herec si zahrál vedlejší role ve Venomovi nebo Star Wars: Rouge One. Na svém kontě má také nominaci na Zlatý Globus pro nejlepšího herce v minisérii Jedna noc. Herečka Olivia Cooke ztvárnila Rizovu filmovou přítelkyni Lou. Herečka je známá ze seriálu Batesův motel nebo z filmu Ready Player One. Za režií a scénářem k filmu stojí Darius Marder, autor scénáře ke snímku Za borovicovým hájem s Ryanem Goslingem a Bradley Cooperem v hlavních rolích.

Film bude mít světovou premiéru 20. listopadu 2020. Na streamovací službě Prime video se objeví 4. prosince 2020.

Plakát ke snímku Sound of Metal.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také