Spider-Man se vrací k Sony. Střetne se s Venomem?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

I přes úspěch druhé části Spideyho sólových dobrodružství v rámci MCU; Daleko od domova došlo k něčemu, co mnoha fanouškům hnulo žlučí, jiné zase potěšilo. Studia Disney a Sony se tak úplně nedohodla (prim v tom samozřejmě hrály peníze, pro podrobnější info mrkněte na náš starší článek tady) a práva na oblíbeného pavoučího lezce tak v rámci světa Marvelu dále postoupena nebudou. Peter Parker tak poputuje zpátky k Sony, které jej vlastní. Co to pro filmovou podobu tohoto superhrdiny znamená?

Především to, že se hrdina stane součástí připravovaného miniuniversa, v rámci kterého jsme se zatím měli možnost seznámit s Venomemkterému se mimochodem chystá pokračování, chystá se ovšem hned několik dalších snímků, v nichž se představí více či méně známí záporáci a antihrdinové Spideyho panteonu. Namátkou třeba živý upír Morbius, kterého má ztvárnit Jared Leto. To tedy znamená, že se spolu střetne Tom Hardy s Tomem Hollandem! Spidey a Venom v pořádném filmu! Nebo ne?

Nepravděpodobné to není. Otázkou ovšem je, zda se Sony rozhodne nějak navázat na jak příslovečná vrata otevřený druhý film se Spideym pod produkcí Marvel Studios, nebo přijdou zase s novým představitelem hrdiny. Přechodem do Spider-Verse by se totiž zavřela vrata do MCU. A patrně by bylo i docela těžké ohlídat konzistentnost a návaznost v rámci fikčního světa bez výskytu postav, s nimiž se Spidey běžně potkával. Šéf studia Sony; Tony Vinciquerra nejen že potvrdil výše uvedené (tedy přechod do Spider-Verse), ale i pro tuto chvíli zpražil naděje fandů na to, že by ještě s Disneym mohlo dojít k nějaké dohodě. Uvedl že tyto dveře jsou prozatím uzavřené.

Sony se tedy světu rozhodl prokázat, že dokáže uspět bez Disneyho. Což je samozřejmě otázka. U hraných Spider-Manů moc slibných indicií není, protože žádná ze sérií nebyla ukončena. Na druhou stranu je tu úspěšný již zmíněný Venom a oscarový animák Spider-Man: Paralelní světy, na který se také bude navazovat a jenž se opravdu povedl. Takže je to sporné. Vinciquerra navíc naznačil, že současný Spider-Man by se v tomto universu mohl začlenit a vést si zde dobře i bez dohledu Kevina Feige a lidí z Marvelu. Projekt Venom 2 bude režírovat Andy Serkis a měl by dostat erkový, tedy dospělý rating. Tam by se Spidey mohl i teoreticky poprvé objevit. Tak uvidíme, jak se to celé vyvrbí. Naděje umírá poslední…


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také