Jared Leto zničí další komiksovou postavu

Přečtěte si

Recenze: Daleko od Reykjavíku bojuje houževnatá farmářka proti zkorumpovanému systému

Snímky o silných ženách dostávají v kinematografii opravdu dostatek prostoru. Letos se v kinech již objevily Malé ženy, na...

Připravované hudební filmy, jejichž vlnu rozpoutal úspěch Bohemian Rhapsody

Rok 2018 nám dal úspěšný a velmi oblíbený životopisný hudební film o vzniku skupiny Queen, ale hlavně o hlavní...

Recenze: Mizerové navždy jsou mimořádně nedůstojný a zbytečný comeback

Michael Bay je známý jako tvůrce výbušných akčňáků z přelomu století díky klasikám jako Skála, Armageddon a Pearl Harbor....

Autor

Dobrá, není fér ho odsuzovat předem. Spousta herců, kteří si neporadili s rolí komiksové postavy, byla excelentní v roli jiné komiksové postavy. Jared Leto v roli Jokera nijak zvlášť nezazářil a jeho pojetí bylo v zásadě tak trochu stínem Jokera z animovaných seriálů. Nyní dostane šanci u konkurenční komiksové stáje. Sony totiž po Venomovi chystá další samostatný film ze Spider-Manova světa. Tentokrát bude mít hlavní roli Michael Morbius, živý upír.

Přídomek „živý upír“ není nijak nesmyslný. Vědec Morbius je totiž obětí vlastního experimentu, jehož účelem bylo vyléčení krevní nemoci. Vyvrbilo se to ale tak, že Morbius se infikoval krví vampýra obecného podobně, jako se Peter Parker stal Spider-Manem. Asi chápete, v co se mohl po styku se zmutovanou krví netopýra proměnit. V nezranitelné, lidskou krev vyžadující a lidského netopýra připomínající monstrum. Podědil také několik ryze upířích schopností, jako schopnost hypnózy či levitace, ale v zásadě je to podobný polo-zvířecí mutant jako Spider-Man. I tak se ale ve svých samostatných dobrodružstvích setkával s opravdovými, nemrtvými upíry.

Morbia si zahraje právě Jared Leto, který zároveň připravuje samostatný film s Jokerem. Ten by neměl mít žádnou souvislost s Jokerovým originem, v němž si zahraje Joaquin Phoenix, ale o tomhle zmatku jindy. Film Morbius the Living Vampire by se měl začít natáčet na konci tohoto roku. Scénář píší Burk Sharpless a Matt Sazama (nový seriál Lost in Space), režie se ujme Daniel Espinosa (Život). Vytvářet samostatnou sérii jen z galerie Spider-Manových padouchů zněl zpočátku jako šílený nápad. Slibné trailery na Venoma a námět na kombinaci sci-fi hororu a upírského hororu vzbuzují zase trochu naděje. Temná série o anti-hrdinech, obývajících jeden fikční svět, by nemusela být v zásadě špatná. Můžeme doufat, že Leto nevytvoří další karikaturu a my v kinech zjistíme, proč má vlastně doma toho Oscara.

Zdroj: Obrazor.cz

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také