Strašidelné léto 2019 aneb hororové novinky v kinech

Přečtěte si

Olga Sommerová a lidé morální integrity. Jaká jsou stěžejní díla zkušené dokumentaristky?

Držitelka Českého lva za dokumentární snímek Červená, Olga Sommerová, přijala výzvu a rozhodla se natočit film o básníkovi a...

TOP 15: Nejlepší filmy odehrávající se ve vesmíru

Tento týden nás čeká premiéra netrpělivě očekávaného sci-fi filmu Ad Astra, kde si hlavní roli zahrál Brad Pitt. Pojďme...

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Autor

Hororovým fajnšmekrům bude tohle léto šmakovat. Do kin se chystá doslova nával novinek pokleslého žánru a mezi ně můžeme klidně zařadit i dva květnové tituly, které uvidíme totiž na přelomu s červnem.

Syn temnoty

Co kdyby nadané dítě z jiného světa ztroskotalo na Zemi, ale místo aby se pro lidstvo stalo hrdinou, začalo by se projevovat velmi zlověstně? V Synovi temnoty přináší vizionářský tvůrce Strážců galaxie a The Belko Experiment děsivý zvrat a nový radikální žánr: superhrdinský horor. (trailer ZDE)

Uvedení v českých kinech: 23. května 2019

Máma

Pro partičku středoškoláků z malého amerického městečka je klíčem k úspěšnému víkendu přemluvení libovolného dospělého, aby jim koupil alkohol. Osamělá paní Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomhle směru přímo darem z nebes. Nejen že teenagerům bez mrknutí oka koupí bednu alkoholu, ale navíc jim nabídne sklepní prostory ve svém odlehlém domě, aby si ho tam mohli vypít a trochu přitom zablbli. „Máma“ Sue Ann má jen pár drobných podmínek. Aspoň jeden z účastníků musí zůstat střízlivý, aby ostatní bezpečně odvezl domů. V jejím domě se nesmí klít a nikdo nesmí chodit nahoru, do obytných prostor domu, což jsou všechno celkem rozumná pravidla. A tak se místní děcka scházejí u mámy čím dál častěji, jenž e do pařící pohody se pomalu začínají vkrádat temnější tóny, když se z nadstandardní pohostinnosti paní domu postupně stane zvláštní druh posedlosti a jistota, že jednou přijde den, kdy za to bude něco chtít. Z dokonalého snu všech teenagerů se záhy vyklube noční můra a nejlepší místo ve městě se promění v nejhorší místo na Zemi. Ona vám to přece říkala, děcka. Nahoru jste neměly chodit. (trailer ZDE)

Uvedení v českých kinech: 30. května 2019

Annabelle 3

S duchařskými příběhy pocházejícími z univerza V zajetí démonů je to jako na horské dráze. Některé můžeme vychvalovat k nebesům (V zajetí 1 a 2), druhé zas ztrhat ostrou kritikou (Annabelle 1, Sestra). Třetí hororový film o hrůzostrašné panence Annabelle s sebou přinese nejen ji, ale taktéž dvojici manželů Warrenových, tedy lovce duchů, démonů a všeho nadpřirozeného. O film se postaral scénárista prvních dvou dílů a loňského hitu To. (trailer ZDE)

Uvedení v českých kinech: 27. června 2019

Kořist

Když na malé floridské městečko udeří hurikán, rozhodne se Haley (Kaya Scodelario) ignorovat nařízení úřadů o evakuaci, protože chce najít ztraceného otce (Barry Pepper). Nalezne ho těžce zraněného ve sklepě jejich domu. Než ho stačí zachránit, ocitne se i ona v nesnázích, když záplavová vlna dorazí rychleji, než se čekalo. Stoupající voda však brzy přestane být jejich největším problémem, když připlavou hladoví nezvaní návštěvníci. (trailer ZDE)

Uvedení v českých kinech: 11. července 2019

Dětská hra

Zatímco v původní verzi se jednalo o panenku, posedlou duchem sériového vraha, zde půjde o interaktivní, supermoderní hračku, která se vymkne kontrole. Tak uvidíme jak se s tímto popasuje obživlá vraždící panenka od producentů hororu To. Režii dostal na starost neznámý filmař Lars Klevberg. (trailer ZDE)

Uvedení v českých kinech: 25. července 2019

Mrtví neumírají

V tichém městečku, kde se nikdy nic velkého nestalo se jednou v noci probudí mrtví, kteří napadnou servírku v restauraci a pár zákazníků. Vraždy po celém městě vyšetřují tři policisté, kteří mají v pachatelích jasno – jsou to zombie. I když se jedná o stvoření, která pojídají lidi za živa, jakoby uvnitř jejich mozku zůstalo stále něco z jejich „živého“ života a vracejí se zpátky k tomu, co je dělalo šťastnými. Tak policisté narážejí na zombie, co hraje tenis, pije kafe nebo žádá o chardonnay. (trailer ZDE)

Uvedení v českých kinech: 4. července 2019

Noví mutanti

Na hororovou notu budou hrát i Noví mutanti, příběh další skupiny mutantích vyvrhelů z x-menovského světa, která se v odlehlém léčebném středisku potýká s neznámým nadpřirozeným zlem. Film se dočkal dvojích přetáček, nejdříve se studio leklo hororového vzhledu a nařídilo otupení hran. Poté se zase leklo naštvaných fanoušků a hrany nechalo v docela krátkém čase zase naostřit, takže výsledný film dost možná nebude fungovat úplně hladce. Kombinace hororu a sympatického superhrdinského světa je ale tak lákavá, že se těšíme stejně. (trailer ZDE)

Uvedení v českých kinech: 1. srpna 2019

Scary Stories to Tell in the Dark

Amerika 1968 – Skupina mladých teenagerů pravidelně chodí k opuštěnému sídlu rodiny Bellowových. Jak bývá pravidlem, o každém opuštěném sídle se šíří strašidelné historiky a fámy, ale co když se jedná o pravdu? Sarah Bellow je mladá dívka s děsivými tajemstvími, které sepsala do knihy, nikdo ze skupiny teenagerů netušil, že jejich přečtením vypustí do světa zlo. (trailer ZDE)

Uvedení v českých kinech: 15. srpna 2019

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také