Scary Stories to Tell in the Dark: Guillermo del Toro přichází s děsivými historkami

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Každý má z něčeho strach, někteří si ho odmítají přiznat a někteří o něm otevřeně mluví. Guillermo del Toro se inspiroval sériemi děsivých historek od Alvina Schwartze, jenž se odehrávají v roce 1968. Tajemná kniha, která vypraví příběhy o vašem největším strachu a převede ho do skutečnosti, se objeví na filmovém plátně.

Amerika 1968 – Skupina mladých teenagerů pravidelně chodí k opuštěnému sídlu rodiny Bellowových. Jak bývá pravidlem, o každém opuštěném sídle se šíří strašidelné historiky a fámy, ale co když se jedná o pravdu? Sarah Bellow je mladá dívka s děsivými tajemstvími, které sepsala do knihy, nikdo ze skupiny teenagerů netušil, že jejich přečtením vypustí do světa zlo.

Režisér obsadil do hlavních rolích mladé a neznámé herce. Ve filmu můžeme vidět Zoe Margaret Colletti, Gabriela Rushe, Austina Abramse nebo známější tvář, herce Deana Norrise. Režie se ujal norský režisér André Øvredal, který má zkušenosti s natáčením mysteriózních hororů, například Tajemství smrti slečny Neznámé.

Snímek se na první pohled může zdát jako děsivější předělávka Husí kůže z roku 2015, kde si hlavní roli zahrál Jack Black. Na rozdíl od pohádkovější verze oživlých kreatur z knihy, trailer k filmu Scary Stories to Tell in the Dark opravdu slibuje hororovou podívanou, která bude stát za to.

Bontonfilm snímek uvede do českých kin 15. srpna 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také