Oppenheimer unikl na internet dva týdny před oficiálním vydáním

Christopher Nolan z toho mít radost asi nebude...

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Dlouho očekávaný příchod Oppenheimera v digitálu a na Blu-ray narušil únik filmu na pirátské stránky. Jeden z nejlepších filmů roku přitom uvedou online videotéky až 22. listopadu, kdy Oppenheimer Christophera Nolana vychází také na nosičích DVD a Blu-ray. Pořízená kopie filmu, která už teď koluje po internetu, je velmi kvalitním ripem z Blu-ray, jež dokonce obsahuje český dabing.

Až 42 GB pirátská verze se objevila na internetu necelé dva týdny před uvedením filmu na trhu. Kopie z Blu-ray navíc obsahuje vícekanálový formát DTS, přibalena je v ní i kvalitní česká audio stopa.

Filmová událost v podobě Oppenheimera vyjde oficiálně až 22. listopadu v digitální verzi ve 4K, na nosičích ve 4K UHD, Blu-ray a DVD. Potvrzena byla také tříhodinová nadílka bonusů z natáčení snímku, výroby speciálního černobílého pásu pro IMAX nebo skládání hudby Ludwiga Göranssona. Menší ochutnávku přinesl oznamující teaser.

Oppenheimer je třetím nejúspěšnějším filmem roku, na čemž se zřejmě už nic nezmění. Jeho celosvětové tržby přesáhly 948 milionů dolarů, lépe si letos vedli jen animovaní Super Mario Bros. a Barbie. Film Christophera Nolana si připsal také několik rekordů.


Tříhodinový film o vzniku atomové bomby se stal nejvýdělečnějším životopisným filmem všech dob a zároveň nejvýdělečnějším snímkem odehrávajícím se během druhé světové války. Zabodoval také v kategorii nepřístupných filmů (rated R), když se vyhoupl až na druhé místo v historickém žebříčku. Úspěšnější byl jen Joker z roku 2019, jež ve své době utržil více jak jednu miliardu dolarů.

Oppenheimer se rovněž zařadil mezi nejlépe hodnocené filmy Christophera Nolana. Novinka režiséra Temného rytíře, Počátku nebo Intestellaru posbírala vysoké známky na ČSFD (87%), IMDB (8,5/10), na RottenTomatoes si dokonce vysloužila 93% od kritiků a 91% od běžných diváků.

Oppenheimer je skutečně velkolepým zážitkem, který doopravdy nejlépe doceníte na velkém plátně. Je to biopic se vším, co k němu patří. Nepostrádá ovšem velmi nosné drama a explicitní scény, díky nimž si snímek vysloužil erkový rating. Jenže natočit „jen dobrý“ biografický film by pro režiséra Nolanových kvalit bylo po čertech málo. Naše recenze pokračuje v tomto odkaze.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také