Doctor Strange 2: Režisér Scott Derrickson se vrací

Doctor Strange byl minimálně co do představení magie, mytologie a příběhových kulis tak trochu jiným snímkem komiksového MCU. Proto není divu, že se netradičně tradiční marvelovce s Benedictem Cumberbatchem v roli nejmocnějšího čaroděje světa Marvelu dostane sequelu. A to se stejným režisérem v čele…

Ačkoli je tomu už dva roky, co spatřila sólovka tohoto mága světlo světa, byly informace o případném pokračování prakticky minimální. Že je Strangeovo nové dobrodružství ve hře oznámil až šéf filmové divize Marvelu – Kevin Feige, v červnu. K nějakému oficiálnímu potvrzení však nedošlo. Do teď. Toto se totiž změnilo v momentě, kdy režisér Scott Derrickson, jenž má Doctora Strange „na svědomí,“ v tichosti podepsal smlouvu na druhý díl.

Strange hrál významnou úlohu v Infinity War a s jeho účastí v universu jsou jistě velké plány do budoucna. Samozřejmě se tedy navrátí i v Avengers: Endgame (nedávno zveřejněný trailer si můžete plně vychutnat zde). Krom Benedicta Cumberbatche by se měli v druhém Doctoru Strangeovi objevit Rachel McAdams a Benedict Wong a zopakovat si tak role Christine Palmer a Wonga. Na konci první části jsme se dověděli, jaká bude pravděpodobně úloha Morda (který je v komiksech Strangeovou největší nemesis), takže by se takřka s jistotou měl v jeho úloze vrátit i Chiwetel Ejiofor.

Vzhledem k tomu, že Mordo se ve filmu dal na cestu „očištění“ světa od čarodějů, je možná inspirace Aaronovou komiksovou sérií (viz naše recenze na první a druhý díl jeho runu). Ale to už jsou spíše spekulace. Zejména proto, že scénář ještě není napsaný. Projekt zatím nemá scénáristu, ačkoli není vyloučeno, že i tento aspekt si vezme na starost Derrickson. Přece jen se podílel i na scénáři první části. Spekuluje se mimo jiné i o tom, že spolu s Mordem by mohl být filmovým záporákem Nightmare – vládce Dimenze snů.

To je zatím vše, co o druhém Strangeovi víme. Na další informace si přece jen musíme v značném množství chystaných filmů od Marvelu počkat.