Ewan McGregor jako Black Mask v Birds of Prey

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Po disneyovském Kryštůfku Robinovi známý skotský herec rozhodně nezahálí. Dle nejnovějších zpráv se má totiž podílet na komiksovém filmu ze stáje studia DC. Konkrétně se jedná o Birds of Prey, což je hrdinské uskupení, operující zejména v Gothamu, jež se (v komiksech) soustředí okolo Batgirl či Oracle, tedy Barbary Gordon, dcery komisaře Jima Gordona, kterého dobře znají fanoušci Batmana. McGregor zde ztvární jednoho méně známého, ale stále zajímavého záporáka, kterým je právě mafiánský boss Black Mask. 

V tomto snímku, jehož hlavní zápornou postavu tedy bude hrát McGregor, se znovu objeví Margot Robbie v roli Harley Quinn ze Sebevražedného oddílu. V tomto filmovém pojetí bude právě Harley členkou uskupení, které se následně střetne s Black Maskem.

Podle nových zpráv právě probíhají finální jednání s hercem na roli postavy, která je původně (jak už je psáno v úvodníku) čistě Batmanovým protivníkem, což se ovšem pro účely snímku, vznikajícího pod produkcí Warner Bros. trochu pozmění.

Prvotní zprávy také tvrdí, že v Birds of Prey nebude v Gothamu vůbec vyobrazen (či přítomen) Batman. Což postavě Black Mask dovolí započít ve městě pořádný teror, kterému budou hrdinové filmu následně čelit.

Konkrétně půjde o trio (anti)hrdinek v čele právě s Harley Quinn, následované Jurnee Smollett-Bell a Mary Elizabeth Winstead, jež ztvární postavy Black Canary a Huntress. Rosie Perez si pak zahraje Renee Montoyu, členku Gothamského policejního oddělení. Režie se zhostí Cathy Yan.

Rozhodně to vypadá zajímavě. Black Mask není natolik známou postavou, což je potenciálně dobře. Brutální vůdce podsvětí se sadistickými sklony a ikonickou vizáží by pro McGregora mohl být zajímavou výzvou s dostatečně volným polem působnosti k vyniknutí. Zejména vzhledem k tomu, že jsme tohoto záporáka ještě na plátně neviděli. Snímek Birds of Prey by měl začít produkci začátkem roku 2019 a do kin tak pravděpodobně bude uveden ještě před Wonder Woman 1984, která byla nedávno odsunuta na červen 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také