Opice loví lidi. Takový je zákon. Nová Planeta opic ve strhujícím IMAX traileru

Zdroj: 20th Century Studios

Vysoké tržby druhé Duny a nyní také Godzilly a Konga ukazují, že zájem o velkolepé sci-fi příběhy ještě nevymizel. Navázat na tyto úspěchy se v květnu pokusí už čtvrtý díl z novodobé série Planety opic, a nakročeno k tomu má skvěle. Právě zveřejněný trailer určený pro kina IMAX přináší úžasnou podívanou.

Příběh filmu Království Planeta opic se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Caesara. V této době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí.

Čtěte také: Čínský remake Anakondy má obří hady i zombíky. Trailer slibuje šílenou zábavu

Zatímco režisér předešlých dvou filmů Matt Reeves věnuje veškerý svůj čas novému Batmanovi, otěže série přebral Wes Ball, tvůrce trilogie Labyrint, právě uvedené na Netflixu. V hlavní lidské roli se představí již vzpomínaná Freya Allan, Ciri ze seriálového Zaklínače, kterou jsme nedávno mohli vidět v hororu Hlasy mrtvých.

O předešlém snímku ze série, Válce o planetu opic, jsme napsali, že fanoušci původní Schaffnerovy klasické filmové látky zaplesají, zatímco ti, kdo čekali akční krvavou řež, budou mírně zklamáni. Byť tu silné bojové scény jsou, je Válka o planetu opic především syrovým psychologickým thrillerem, na jehož pozadí se odehrává konflikt, a jehož tempo plyne pomalu, ale nenudí.

Království Planeta opic má premiéru v kinech 9. května.

Zdroj: 20th Century Studios