Nástupce Deppa je skvělý, film si ale krade mrňavý Hugh Grant! První ohlasy na Wonku jsou tady

Bez čokolády ani ránu!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Nový Wonka zahřeje u srdce, pobaví celou rodinu, a oslní výkony hlavního představitele. Hugh Grant v roli Umpa-Lumpy si ale krade každou scénu pro sebe. Alespoň takhle hovoří první ohlasy na Wonku, prequel Karlíka a továrny na čokoládu, kterého podle Roalda Dahla natočil Tim Burton v roce 2005.

První ohlasy zahraničních kritiků

Wonka je rodinnou událostí prázdnin. Okouzlující, rozkošný a rozmarný příběh o snílcích a systému, který je omezuje… Režisér King úžasně přenáší Dahlovo drzé pohrdání elitou, které umocňuje tajemství Wonky a zároveň stojí sebevědomě na vlastních nohou. Vítěz!

Wonka je okamžitá prázdninová klasika a skutečně kouzelný čas strávený v kině. Rozmarný styl Paula Kinga zde funguje stejně dobře jako v Paddingtonovi, každé hudební číslo okouzlí a celý ansámbl se střídá v kradení show, v čele s nekonečně okouzlujícím Timothée Chalametem.

Wonka je vítězná cukrovinka plná dokonalého kouzla, rozmarů a dojemnosti, poháněná čistou představivostí a svižnými hudebními čísly. Timothée Chalamet je továrna na charisma. Jeho plné nasazení je opojné. Hugh Grant ve výjimečném IDGAF módu.

Wonka je mimořádně okouzlujícím zážitkem, který pohání výjimečný a dokonalý výkon Timothéeho Chalameta. Film je sice občas dost hloupý a pár dějových momentů je na hraně, ale to nezabránilo tomu, aby mě tento neskutečně milý film s pořádnou dávkou upřímnosti nezahřál u srdce.

Čtěte také: Percy Jackson musí zabránit válce mezi bohy. Trailer představuje očekávanou fantasy

Wonka je potěšením! Líbilo se mi sledovat příběh mladého Willyho Wonky. Timothee Chalamet přinesl dokonalou dávku šarmu, naivity a úžasu. Huge Grant si krade každou scénu, ve které se objeví. Keegan Michael-Key nebyl dostatečně využit. Na tento film nechoďte bez čokolády!

Film Wonka od Paula Kinga sice nedosahuje takových okouzlujících a lákavých výšin jako filmy o Paddingtonovi, ale i tak je to příjemná sladká oddechovka. Titulní švihák Timothée Chalameta je roztomilý a zábavný, zatímco Umpa-Lumpa Hugha Granta si krade každou scénu, ve které se objeví.

Timothée Chalamet je sám o sobě důvodem, proč vidět Wonku. Je neskonale okouzlující a je radost ho sledovat. Film kolem něj není tak dobrý, ale je příjemný. Příběh a tón bojují proti sobě, což je poněkud matoucí. Přesto je plný radosti, a písničky jsou úchvatné.

O filmu Wonka

Film Wonka je založený na výjimečné postavě, která je ústřední postavou knihy Karlík a továrna na čokoládu, nejkultovnější dětské knihy Roalda Dahla a jedné z nejprodávanějších dětských knih všech dob, a vypráví podivuhodný příběh o tom, jak se z největšího světového vynálezce, kouzelníka a výrobce čokolády stal milovaný Willy Wonka, jak ho známe dnes.

Čtěte také: Vrátí se Jim Carrey v pokračování Grinche? Internetem kolují zvěsti

Tato neodolatelně vynalézavá podívaná s Timothée Chalametem v hlavní roli představí divákům mladého Willyho Wonku, který je plný nápadů a odhodlání změnit svět jedním lahodným soustem – a dokazuje, že nejlepší věci v životě začínají snem, a pokud máte štěstí a potkáte Willyho Wonku, je možné všechno.

Wonka má premiéru 14. prosince.

Zdroj: Warner Bros.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také