Češi připravují animovanou Pyšnou princeznu! Vypadá jako od Disneyho

Princezna Krasomila se vrátí.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Pyšná princezna z roku 1952 patří mezi naše nejoblíbenější pohádky vůbec. Diváci se za rok dočkají její nové předělávky v animované 3D podobě, kterou nedávno představili její tvůrci v čele s režiséry Davidem Lisým a Radkem Beranem. Na první pohled ji lze snadno zaměnit za některou ze slavných animovaných disneyovek.

Animovaná Pyšná princezna vzniká pod rukama režisérů Davida Lisého a Radka Berana, který je zároveň i autorem scénáře. Při psaní vycházel z původní literární předlohy Boženy Němcové, ale i z momentů filmové verze z padesátých let.

Čtěte také: Lákavější než Marvels a Tajná invaze dohromady. Trailer představil druhou řadu Co kdyby…?

„Nové zpracování filmové pohádky Pyšná princezna se mi od začátku zdálo jako dobrý nápad. V tomto případě se jedná o nové převyprávění více než šedesát let starého hraného filmu animovanými postavami s použitím nejmodernějších technologií,“ prozradil Radek Beran.

Postavy a prostředí filmu vytváří tým pod vedením Jana Koníčka v pražském studiu PFX. Pyšná princezna vzniká také v produkci LUMINAR Film, a naváže tak nejenom na filmovou i literární předlohu, ale i na velkou a slavnou tradici české filmové animace. Hudební a zvukové složky se ujali Ondřej Brzobohatý a Ondřej Brousek.

Film bude mít premiéru 7. listopadu 2024.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také