Severský krimi seriál válcuje Netflix. Lepší je pouze reality-show Hra na oliheň

Severských seriálů není nikdy dost.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

V pátek 24. listopadu měla na Netflixu premiéru nová švédská minisérie Skoro normální rodina. Uvedena byla s českým dabingem, a možná i díky tomu se poměrně brzy zabydlela mezi nejsledovanějšími seriály u nás. Diváci ji navíc hodnotí velmi kladně.

Příchod severské minisérie jsme avizovali už na začátku listopadu v nejočekávanějších titulech Netflixu na celý měsíc. Chybu jsme nakonec neudělali, a šestidílný seriál naplnil svá očekávání. Mrazivá kriminálka s neokoukanými tvářemi sklízí úspěch, a mezi českými diváky aktuálně opanuje druhou příčku nejsledovanějších seriálů Netflixu.

Čtěte také: 15 výborných filmů, které zmizí z Netflixu na konci listopadu

Sandellovi žijí zdánlivě dokonalým životem na předměstí u Lundu. Otec Adam pracuje jako kněz, matka Ulrika je právnička. Jednoho dne se vše změní, když jejich dcera Stella skončí ve vazbě a je obviněna z vraždy. Co se stalo? Byla by devatenáctiletá dívka něčeho takového schopná? Na tuto otázkou odpoví šestidílná minisérie režiséra Pera Hanefjorda, tvůrce severských kriminálek Rig 45 a Black Windows.

Skoro normální rodina má všehovšudy jen dvě recenze na RottenTomatoes (kladné), první komentáře se ale začínají objevovat také na ČSFD. Tam se šestidílná novinka prozatím dočkala slušných 72 %, přičemž ji hodnotilo už 139 uživatelů. „Tohle se na severu opět povedlo. Má to spád, myšlenku, zvraty, vynikající herecké výkony a rozumnou délku,“ hodnotí minisérii „janmatys“ na ČSFD.

Jedničkou mezi českými diváky na Netflixu je v současné době reality-show Hra na oliheň: Výzva. Prvních pět epizod sice doprovází početná kritika, na poměry moderních soutěžních pořadů jde ale o zcela nadprůměrnou podívanou. V jednom z minulých článků jsme ji porovnali s českou zanedbanou novinkou Big Brother. Podívanou na motivy nejúspěšnějšího Netflix seriálu v historii navíc doprovázejí žaloby některých soutěžících, kteří měli při natáčení doslova trpět.

Zdroj: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také