10 parádních novinek na víkend (nejen) na Netflixu

Nejen sci-fi kriminálka Těla a čeští kokainoví Banáni.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Zatímco na Netflix dorazila očekávaná britská Těla nebo kultovní Vlk z Wall Street ve stejné době, jako kina uvedla Scorseseho novinku Zabijáky rozkvetlého měsíce, konkurence největšího streamera spíše sekundovala. Prime Video láká na druhou sérii skvělé kriminálky Bosch: Odkaz nebo třetí řadu Věčnosti (Upload), SkyShowtime konečně uvedlo první sérii oblíbených Yellowjackets. Největším překvapením týdne je ale česká seriálová novinka z dílny Primy! Banáni.

Banáni – 1. řada | Prima+

komedie

Osmidílný seriál se z velké částí odehrává v pohraničním supermarketu, ve kterém přeruší běžné předvánoční ráno šokující nález. Mladý skladník Jirka objeví v banánech z Kolumbie kontraband kokainu stamilionové hodnoty. I přes počáteční pochybnosti se rozhodne začít drogy prodávat, a to s pomocí šéfové skladu Šárky a člena ochranky Iggyho.

Bosch: Odkaz – 2. řada | Prime Video

drama / krimi


Bývalý detektiv z oddělení vražd Harry Bosch začíná novou etapu jako soukromý detektiv. Brilantní obhájkyně Honey „Money“ Chandlerová se dokonale vyzná v právních otázkách a pohání k odpovědnosti vlivné osoby. Maddie Boschová se vydává na vlastní policejní dráhu a pokračuje v rodinném odkazu.

Temná voda – 1. řada | Netflix

drama / thriller

Děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou Andamanské a Nikobarské ostrovy v karanténě odděleny od zbytku světa, protože je zachvátila záhadná smrtelná nemoc. Ta přiměla obyvatele ostrovů, aby se pokusili o bezprecedentní čin v historii lidstva a riskovali vlastní život – uniknout Kaala Paani.


Těla – 1. řada | Netflix

sci-fi / krimi / mysteriózní

Minisérie se odehrává ve čtyřech různých časových obdobích – od 19. století až po nedalekou budoucnost, kde čtyři detektivové vyšetřují čtyři identické případy vražd v Londýně. Identické nejen v tom smyslu, že jde o stejný způsob vraždy s oběťmi nalezenými na stejném místě v průběhu času, ale také v tom, že v rozmezí 160let jde o stejné tělo.

Věčnost – 3. řada | Prime Video

sci-fi / komedie

Ve třetí sérii spolu začnou v reálném životě chodit nedávno stažený Nathan a Nora, zatímco se snaží zničit Freesvětí. Mezitím digitální kopie Nathana ožije v Lakeview, kde spolu s Ingrid zkoumá alternativní cestu. Aleesha je povýšena na manažerku a najde na pracovišti novou lásku, a osamělý Luke hledá práci v Šedé zóně.


Nově na Netflixu: Vlk z Wall Street

životopisný / komedie / drama

Příběh plný peněz, sexu a drog. A dodnes možná vedle Titanicu nejznámější role Leonarda DiCapria, v níž si herec sebejistě kráčel pro Oscara, kterého pak nedostal. To mu však nemuselo vadit, protože jeho pojetí křiváckého finančníka Jordana Belforta se stalo naprosto ikonickým a film se oprávněně setkal s obrovským úspěchem.

Nově na SkyShowtime: Yellowjackets – 1. řada

drama / horor / thriller

V roce 1996 cestuje tým dívčích fotbalistek z New Jersey na národní turnaj do Seattlu. Během letu nad Kanadou se jejich letadlo zřítí hluboko v divočině a přeživší členové týmu zůstanou devatenáct měsíců uvězněni. Seriál zachycuje jejich pokusy zůstat naživu a zároveň sleduje jejich současný život v roce 2021.

Vyšlo pouze v zahraničí: Pantheon – 2. řada | Prime Video

animovaný / drama / sci-fi

Napínavé spekulativní drama se soustředí na šikanovanou teenagerku Maddie, které někdo záhadně pomáhá online: cizinec, o němž se brzy ukáže, že je to její nedávno zesnulý otec David, jehož vědomí bylo po experimentálním skenování mozku nahráno do cloudu.

Vyšlo pouze v zahraničí: Saw X | iTunes

horor / thriller

Saw X plní do jisté míry svůj účel v rámci znovuzrození této značky. Nakonec ale osloví jen ty, kteří s touto sérií souzní od počátku. Příběh není moc poutavý, především jeho první polovina by se dala výrazně zkrátit. A ani vedlejší postavy nezanechávají zrovna nejlepší dojem. Saw X nicméně působí svěže a ostudu rozhodně nedělá.

Vyšlo pouze v zahraničí: Expendables 4 | iTunes

akční / dobrodružný / thriller

Expend4bles jsou jednoznačně nejhorší díl ze série. O parník s jadernou bombou. Je to film, který by šel rovnou na video, kdyby ještě vycházely VHS kazety. Toporný humor, absurdní akce (ve špatném smyslu) a téměř absence větších známých jmen. Režisér Scott Waugh se v tomto případě ukazuje jako nudný rutinér, který se předchozím částem série (a že nešlo o nějaká veledíla), nedokázal ani přiblížit.

Čti také: Víkendové tipy z minulého týdne – Hororové lahůdky, nová Mission: Impossible nebo animované Želvy Ninja v dabingu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také