10 výborných filmů zatoulaných na Netflixu a HBO

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

V hlubinách Netflixu a HBO Max člověk občas narazí na skryté klenoty. Do dnešního výběru jsme zařadili jeden z nejlepších filmů Quentina Tarantina, celovečerní podívanou s Rowanem Atkinsonem ve své nejslavnější roli, Školní sraz Stiflera a spol. nebo Davida Finchera a jeho snímek o vzniku největší sociální sítě. I tentokrát servírujeme rovnou desítku filmových hitů, o kterých možná ani nevíte, že jsou na Netflixu nebo HBO Max.

Atlas mraků

Film zkoumá, jaký dopad má rozhodnutí jednotlivců na ostatní v přítomnosti, minulosti i budoucnosti – zabiják v jednom životě se v dalším stane hrdinou a akt laskavosti rozhýbe vlnu reakcí a o století později se stane inspirací k revoluci. Od tvůrců Matrixu. (HBO Max)

Hanebný pancharti

Foto: Universal Pictures

Židovská majitelka kina je přinucena promítat premiéru nacistického filmu v okupované Paříži. Skupina amerických vojáků přezdívaná Pancharti naplánuje konfrontaci. Film Quentina Tarantina, který překrucuje historii. (Netflix)

Kapitán Phillips

Čtyři somálští piráti unesou nákladní loď a kapitána si vezmou jako rukojmí. Napínavá konfrontace s americkým námořnictvem na sebe nenechá dlouho čekat. Skvělý Tom Hanks ve filmu uznávaného režiséra Greengrasse. (Netflix, HBO Max)

Město

Nešťastný románek se svědkyní bankovní loupeže způsobí profesionálnímu zločinci velké trable s úřady i partou kompliců, co nejdou pro ránu daleko. Uznávaný thriller Bena Afflecka s výborným obsazením. (Netflix)

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

Foto: Universal Pictures

Smolař pan Bean je vyslán do Los Angeles, aby ochránil slavný obraz. Jenže fyzické úkoly nejsou jeho silnou stránkou, a tak se kolem něj dějí jen samé komické pohromy. Slavná postava Rowana Atkinsona vyskočila v roce 1997 na stříbrná plátna a sklidila okamžitý úspěch. (Netflix)

Nezlomný

Olympijský atlet Louis Zamperini se během druhé světové války stane pilotem a čeká ho krutý boj o přežití v japonském zajetí. Druhý režijní počin Angeliny Jolie je založený na skutečné události. (Netflix)

Noc patří nám

Foto: Columbia Pictures

New York, 1988. Ve městě bují kriminalita, zejména drogy. Manažer nočního klubu Bobby Green se drží dál od problémů, přestože ho často navštěvují gangsteři. Situace se vyostří, když je jeho bratr, hvězda policejního sboru, napaden ruskou mafií. (HBO Max)

Pláž

Neomalený americký batůžkář toužící po exotických zážitcích zavede své přátele na tajný ostrov u thajského pobřeží, aby zjistil, že ti, kteří tento ráj objevili jako první, jsou ochotni zabíjet, aby si ho udrželi pro sebe. (HBO Max)

Prci, prci, prcičky: Školní sraz

Čtveřice nadržených kamarádů z filmu Prci, prci, prcičky se vrací do East Great Falls na setkání po 10 letech od střední školy, kde na ně čeká spousta vzpomínek. Divoký a zábavný návrat do malého města, kde to všechno začalo. (Netflix)

Sociální síť

Druhák na Harvardu Mark Zuckerberg dostane nápad, který mu přinese úspěch na internetu. Přijde kvůli tomu ale o pár přátel a musí řešit konflikty se zákonem. David Fincher natočil bravurní film o vzniku Facebooku. (Netflix)

Pokračuj na 10 skvělých filmů na Netflixu a HBO, o kterých možná nevíte

Pokračuj na 10 zapadlých sci-fi filmů na Netflixu a HBO

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také