10 výborných sci-fi filmů zapadlých na Netflixu a HBO

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Na Netflix se dostal jeden z nejpůsobivějších sci-fi filmů posledních dvou let, horor Neviditelný od režiséra skvělé komorní podívané Upgrade a scénáristy původního Saw v jedné osobě. Hluboko v nabídkách Netflixu a HBO Max však najdeme několik dalších žánrovek, které stojí za pozornost. Do výběru jsme zařadili geniální Chatu v horách, Invazi s Nicol Kidman a Danielem Craigem, kultovní Věčný svit neposkvrněné mysli nebo zombie horor Země mrtvých od nejpovolanějšího muže George A. Romera.

Boss Level

Bývalý člen speciálních jednotek, který se ocitne v časové smyčce a pořád dokola prožívá den, kdy ho zavraždili, musí odhalit tajemství svojí předčasné smrti. Akční thriller o pořádném průšvihu, ve kterém Naomi Watts a Mel Gibson pracují pro pochybnou bezpečnostní firmu. (Netflix)

Chata v horách

Pět přátel si přijíždí odpočinout na odlehlou chatu, kde platí vlastní přísná pravidla. Trest přichází hned potom, co je kamarádi poruší. A odpykají to všichni. Zprvu průměrný horor, který však ve své polovině zboří všechna zajetá pravidla. (Netflix)

Invaze

Psychiatrička zkoumá záhadnou mimozemskou epidemii a zjistí přitom, že její syn může být jediná naděje planety Země na přežití. Neprávem nedoceněný invazní horor od režisérů V jako Vendeta a Pád třetí říše. (Netflix)

Last and First Men

V daleké budoucnosti se lidská rasa ocitá na hraně zániku. Z její bývalé slávy zbývají už jen osamělé a surreálné monumenty, které vysílají naléhavá poselství do prázdnoty vesmíru. Experiment režiséra Jóhanna Jóhannssona a jeho famózní hudby. (HBO Max)

Lucy

Mladá Američanka se na Tchaj-wanu nedobrovolně zaplete do pašování drog. Vyspělá narkotika se při tom dostanou do jejího těla a aktivují v něm nadlidské schopnosti. Režisér Luc Besson obsadil do hlavní role Scarlett Johansson. (Netflix)

Ona

V Los Angeles v blízké budoucnosti žije komplikovaný a citlivý spisovatel Theodore. Se zlomeným srdcem po ukončení dlouhého vztahu se začne zajímat o nový, pokročilý operační systém. Výborný Joaquin Phoenix se zamiluje do hlasu Scarlett Johansson. (HBO Max)

Synchronic

Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? Přehlížený thriller, který originálně zobrazuje cestování časem. (Netflix)

Věčný svit neposkvrněné mysli

Foto: Focus Features

Joel je šokován zjištěním, že si jeho přítelkyně Clementine nechala vymazat z paměti jejich bouřlivý vztah, a rozhodne se udělat to samé. Skvělé duo Jim Carrey a Kate Winslet v nejlepším filmu Michela Gondryho. (HBO Max)

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

Když si tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Přesto dojde k události, která uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase. Originální komedie. (HBO Max)

Země mrtvých

Foto: Universal Pictures

Trýznivý pohled do světa, ve kterém se neobydlenou pustinou procházejí oživlé mrtvoly, zatímco se lidé snaží žít normální životy v opevněném městě. Horor od legendárního George A. Romera, průkopníka pokleslého žánru. (HBO Max)

2 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také