Co všechno víme o příštím filmu Christophera Nolana?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Po snímku Tenet, který zejména kvůli pandemii přílišný úspěch nezaznamenal a následně došlo ke sporu mezi Nolanem a studiem Warner Bros., pod které spadá i HBO Max (tu mimochodem režisér, který je velkým obhájcem tradiční filmové produkce, označil za nejhorší streamovací platformu), bylo okolo vizionářského režiséra, držícího se konzervativního standardu uvádění snímků v kinech, hned několik otázek. Ta nejpalčivější z nich se točila okolo toho, pro koho natočí svůj příští projekt. Jaké jsou tedy aktuální informace?

Nebyl by to Christopher Nolan, aby si nevybral silné téma. Jeho příští film totiž bude o Robertu Oppenheimerovi – teoretickém fyzikovi, který coby člen projektu Manhattan vedl vývoj první jaderné zbraně. S tímto konceptem Nolan oslovil vícero studií s velmi jasnými požadavky a nakonec se dohodl se s gigantem Universal Pictures. V souvislosti s obsazením se ozývají zprávy, že by Cillian Murphy, který s Nolanem již spolupracoval na trilogii o Temném rytíři, Počátku a Dunkerku, mohl získat roli.

Dle magazínu Hollywood Reporter byly jeho podmínkami stomiliónový rozpočet (v dolarech samozřejmě), absolutní tvůrčí svoboda, 20% z hrubých zisků prodeje vstupenek a šest týdnů trvající úsek, během kterého studio nevydá žádný jiný film. To má pomoci jednak zúžit konkurenci, jednak umocnit zisky jak pro tvůrce, tak pro Universal.

Okolo projektu se prokazatelně točilo více různých hráčů včetně kupříkladu Sony, Apple a Paramountu. Další poměrně zásadní podmínkou, kterou Nolan požadoval po rozkolu s Warner Bros., které jeho Tenet uvedlo s řadou dalších snímků na HBO Max, bylo sto dnů, během kterých jeho nový film nepůjde na žádnou platformu.


Celá tato „historie“ svědčí o poměrně dynamických změnách, kterým současný Hollywood čelí. Film by ideálně měl být venku v roce 2023 nebo 2024. Není vyloučeno, že Nolanovy požadavky budou pozměněny. Tak či tak, rozhodně nezbývá než se těšit na nový projekt, který podle všeho bude historickým dramatem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také