Kina opět zavítají do našich domovů

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Současná neblahá situace s řádící pandemií způsobila, že jsou kulturní místa opět zavřená, kina nevyjímaje. Nicméně artová kina odmítla složit zbraně a stejně jako na začátku, i nyní přešla do protiútoku proti zákeřnému viru.

Aerovod, česká online půjčovna filmů, opět běží v plné své kráse a síle. Nabízí přes 400 titulů, z nichž se ještě nedávno řada ocitla na stříbrných plátnech kin Aera, Světozoru, Bio Oka, Bio Centralu či Univerzitní Scaly. Nejpopulárnější je zde dokumentární počin o českých predátorech, V síti. Nyní nově bude možné na Aerovodu zhlédnout i velmi chválenou Proximu s Evou Green, Příběh Tantry nebo další dokument Meky, zabývající se životem slavného Mekyho Žbirky.

Projekt Moje KINO LIVE vznikl jako reakce na uzavření kin a zapojila se do něj spřátelená kina Aero, Bio Oko, Světozor a Přítomnost z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. „Vstup“ stojí 100 Kč a tento způsob se co nejvíce snaží přiblížit reálnému zážitku z kina. Projekce začínají v přesně stanovenou dobu, nechybí před nimi ani úvodní slovo relevantních odborníků. Nechybí ani ruch z kina, šeptání diváků je nahrazeno live chatem. Promítání je zprostředkování přes stream. Mezi nadcházející velké počiny v rámci tohoto projektu je možné například zítra (22.10.) vidět polský Corpus Christi. Religiozně laděné dílo uchvátilo jak diváky, tak i kritiky. O tom svědčí mimo jiné i nominace na Oscara. Americká nezávislá scéna zas bude reprezentována filmem The Peanut Butter Falcon.

Předprodej vstupenek probíhá přes portál GoOut. Více o projektu na www.mojekinolive.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také