Kina opět zavítají do našich domovů

Přečtěte si

23 skvělých filmů s češtinou, které Netflix odstraní tento týden

Na konci února opustí Netflix více jak padesát filmů, přičemž polovina z nich není na službě uvedena s češtinou....

10 trailerů týdne: Jackman cestující časem a zrození Cruelly de Vil

Další únorový týden za námi a my vám přinášíme nášup nejlepších trailerů za posledních sedm dní. Naděloval Disney v...

10 nelegálně nejstahovanějších filmů za poslední týden

Mezi nejstahovanější filmy týdne se dostaly dvě novinky. Na Netflixu uvedený thriller Jako v bavlnce se skvělou Rosamund Pike...

Autor

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Současná neblahá situace s řádící pandemií způsobila, že jsou kulturní místa opět zavřená, kina nevyjímaje. Nicméně artová kina odmítla složit zbraně a stejně jako na začátku, i nyní přešla do protiútoku proti zákeřnému viru.

Aerovod, česká online půjčovna filmů, opět běží v plné své kráse a síle. Nabízí přes 400 titulů, z nichž se ještě nedávno řada ocitla na stříbrných plátnech kin Aera, Světozoru, Bio Oka, Bio Centralu či Univerzitní Scaly. Nejpopulárnější je zde dokumentární počin o českých predátorech, V síti. Nyní nově bude možné na Aerovodu zhlédnout i velmi chválenou Proximu s Evou Green, Příběh Tantry nebo další dokument Meky, zabývající se životem slavného Mekyho Žbirky.

Projekt Moje KINO LIVE vznikl jako reakce na uzavření kin a zapojila se do něj spřátelená kina Aero, Bio Oko, Světozor a Přítomnost z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. „Vstup“ stojí 100 Kč a tento způsob se co nejvíce snaží přiblížit reálnému zážitku z kina. Projekce začínají v přesně stanovenou dobu, nechybí před nimi ani úvodní slovo relevantních odborníků. Nechybí ani ruch z kina, šeptání diváků je nahrazeno live chatem. Promítání je zprostředkování přes stream. Mezi nadcházející velké počiny v rámci tohoto projektu je možné například zítra (22.10.) vidět polský Corpus Christi. Religiozně laděné dílo uchvátilo jak diváky, tak i kritiky. O tom svědčí mimo jiné i nominace na Oscara. Americká nezávislá scéna zas bude reprezentována filmem The Peanut Butter Falcon.

Předprodej vstupenek probíhá přes portál GoOut. Více o projektu na www.mojekinolive.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také