Nejlepší horory první poloviny roku 2020

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Rok 2020 je horor sám o sobě. I to nám ale nezabránilo vybrat nejlepší horory roku 2020, které buď běžely v kinech nebo nás i úplně minuly.

Nejlepší horory 2020, které byly v kině nebo na festivalu

Nejlepší horory 2020 v kinech a na festivalech

Horory roku 2020, které jsme měli možnost vidět na stříbrném plátně. Ať už v klasické distribuci nebo formou filmového festivalu.

Barva z vesmíru

Psychedelická a místy brutální vize kultovního režiséra Richarda Stanleyho v moderním pojetí vypráví příběh rodiny, které na zahradu za domem dopadne meteorit. Zvláštní těleso z vesmíru způsobí, že obyvatelé farmy přichází o racionální vnímání a postupně i o rozum. Atmosférická neonová jízda s hororovým nádechem je formálně lahůdkovou podívanou pro příznivce filmových experimentů a zvládá se dotýkat i palčivých a aktuálních společenských témat.

Démon zatracení

Z lesa se mezi lidi vplížilo starobylé zlo, čerstvé kytky v záhonech záhadně vadnou a umírají, místo dítěte najde matka v postýlce několik svázaných suchých větví. Tisíc let stará čarodějnice vylezla ze své skrýše v kořenech stromu. Těžko ji poznáte, může žít v kůži někoho jiného. A živí se výhradně dětmi.

Chata

Richardův pokus sblížit děti a novou partnerku během rodinného víkendu v horách působí zpočátku jako dobrý nápad, když však Richard nečekaně odjíždí za prací, zůstává Grace uprostřed zasněžené krajiny sama s dětmi. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama, elegantně nasnímané Lanthimosovým dvorním kameramanem Thimiosem Bakatakisem, je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím.

La Llorona

Alma je spolu se svými dvěma syny zavražděna při ozbrojeném konfliktu v Guatemale. O třicet let později je zahájeno trestní řízení proti generálovi v důchodu Enriquemu, který byl za genocidu zodpovědný. Ten je ale během zmatečného soudního řízení osvobozen a duch mstivé ženy La Llorony se vrátí zpět mezi živé. Když Enrique začne po nocích slýchat její nářek, ještě netuší, že jeho nová hospodyně Alma přišla pomstít dávné křivdy, které soud nepotrestal.

Lov

Dvanáct lidí se probouzí na mýtině uprostřed lesa. Navzájem se neznají, neví, kde jsou, ani jak se tam dostali. Netuší, že byli vybráni pro velmi specifický účel… stali se lovnou zvěří. Kdo a proč je loví? Než si stačí odpovědět, padnou někteří z nich mrtví k zemi. Ti, kteří první salvu ustáli, už tuší, že jim opravdu jde o život a že ti, co po nich střílejí, nepřestanou, dokud je všechny nezabijí. Normální člověk by takovou situaci neustál, jenže Crystal (Betty Gilpin) není normální. Nechce umřít a ve snaze přežít za každou cenu je hodně podnikavá. Tak podnikavá, že se role lovce a oběti můžou nečekaně prohodit…

Neviditelný

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. To ale není úplně pravda…

Nejlepší horory 2020 bez kino premiéry

Mezi nejlepší horory roku 2020 by se mohl zařadit snímek Antebellum. Míří na VOD.

Horory roku 2020, které jsme neměli možnost vidět v kině. Některé z nich jsou ale dostupné na internetu.

1BR

Po smrti své matky se Sarah (Nicole Brydon Bloom) přestěhuje do Los Angeles, protože už nevydrží žít s otcem, který její matku podváděl. Poštěstí se jí najít komunitu s příjemnými sousedy a jediným problémem se zdají být podivné zvuky, kvůli kterým v noci nedokáže spát. Vše se mění ve chvíli, kdy sousedi zjistí, že si i přes zákaz Sarah s sebou přinesla svého domácího mazlíčka.

Díra

Vězni v horních patrech se najedí lépe než ti dole, na které zůstanou jen zbytky. Jeden muž se snaží prosadit změnu, aby všichni měli dostatek. Film má skvělou atmosféru, originální námět a super nápady. Je to děsivé, psychologické a mysteriózní. Po celou dobu filmu jsem byla napjatá a představovala si, jak bych já v něčem takovém dokázala vydržet. Opravdu velmi napínavý thriller. Španělská podívaná je na Netflixu.

Host

Horor se odehrává během koronavirové krize. Šest přátel se rozhodne uskutečnit vyvolávání duchů přes videohovor a na pomoc si přizvou dívku, která tvrdí, že je médium. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, dokud na svět nevypustí čiré zlo.

Impetigore

Maya si nežije úplně nejlépe. Zjistí ale, že by mohla zdědit majetek po své bohaté rodině. Se svou kamarádkou tedy odjíždí do rodné vesnice. To ale ještě netuší, že na ni čeká velké nebezpečí.

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy

Strašidelná verze slavné pohádky bratří Grimmů, ve které dva sourozenci hledají práci a jídlo, ale objeví dům, kde bydlí lidožravá čarodějnice. Horor byl uveden na Netflixu.

Relic

Poté, co začne Edna ztrácet rozum a bojovat s demencí (Robyn Nevin), musí se její dcera Kay (Emily Mortimer) a vnučka Sam (Bella Heathcote) o ni postarat. Když se rozhodnou ji navštívit, zjistí, že zmizela beze stop. Když se ale znovu objeví, nemá kromě jedné modřiny žádnou újmu. Situace se ale nadále zhoršuje a je jasné, že jejich milovaná Edna už nikdy nebude jako dřív.

Swallow

Šokující podívaná, ve které mladá těhotná žena začne ujíždět na polykání předmětů, jež by normální člověk do úst nevložil. Snímek je srovnáván s thrillery režiséra Davida Finchera. Jde o film, na kterém jednoznačně nejvíce láká zajímavé prostředí jedinečného domu s nádherným interiérem a půvabná představitelka hlavní role – Haley Bennett.

The Rental

Dva páry si užívají volný víkend. Začínají mít ale podezření, že jejich hostitel není tak úplně v pořádku. V režijním debutu Dave Franca hrají Alison Brie a Dan Stevens. Film je dostupný na Amazonu.

VFW

Skupina válečných veteránů se každý den tradičně schází ve svém oblíbeném baru na pivo nebo panáka. Jednou jim jejich idylické setkání naruší mladá dívka, která se dostala do problémů s drogovým gangem. Bývalí vojáci se bez váhání vrhají do akce a statečně se postaví za nevinné děvče. Zároveň musí ochránit i svůj oblíbený bar, neohroženě se vydávají do boje proti drogovému dealerovi a jeho gangu.

Pokračuj na Nejlepší horory za posledních 10 let nebo na Nejlepší interaktivní filmy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také