Nejlepší komedie tohoto léta najdete v kině i na internetu

Přečtěte si

15 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

12 dokumentů o pandemii Covidu-19

Pokud vám všudypřítomný koronavirus ještě neleze krkem, můžete se o něm dozvědět i něco víc. Třeba to, co se...

V jakém pořadí sledovat Marvel filmy

Filmy od Marvelu (přesněji z Marvel Cinematic Universe) lze sledovat podle roku jejich uvedení nebo chronologicky podle toho, v...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Letní filmová sezóna zůstává ve stínu pandemie, důvody k smíchu ale rozhodně budou. Na skvělé komedie můžete vyrazit nejen do kina, ale dopřát si je i z pohodlí domova. Vybrali jsme nejlepší komediální novinky z června, července a srpna tohoto roku.

Raoul Taburin

Zdroj: Aerofilms

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno…

Premiéra: 4. června | Kde: Kino | Trailer

King of Staten Island

Zdroj: Universal Pictures

Scott Carlin je čtyřiadvacetiletý absolvent střední školy, který žije se svou matkou Margie a sestrou Claire na Staten Islandu. V dětství ho ovlivnila smrt otce, který zemřel při požáru hotelu. Zároveň se vypořádává s nejrůznějšími zdravotními problémy a neustále kouří marihuanu. Je nezaměstnaný a většinu volného času tráví se svými přáteli. Komedie Judda Apatowa měla být hitem festivalů, nakonec však zakotvila rovnou na internetu.

Premiéra: 12. června | Kde: Amazon Prime | Trailer

Téměř dokonalá tajemství

Zdroj: Bontonfilm

Na společné večeři se sejde několik párů a po pár sklenkách se rozhodnou, že svoje telefony položí na stůl a všechny zprávy, vzkazy i telefonáty budou ten večer sdílet. Zprávy se přečtou nahlas, hovory budou nahlas. Vždyť o nic nejde, bude zábava. Jenže právě naši chytří a mobilní kamarádi o nás vědí úplně všechno, znají naše tajnosti, druhé životy, drobné lži, milenky i milence. Nevinná hra se nejdříve vyvíjí jako báječná legrace, pak ale začnou chodit zprávy, které se svými partnery či přáteli raději nesdílíte.

Premiéra: 18. června | Kde: Kino | Trailer

Víkend na chatě

Zdroj: Pilot Film

Stará láska nerezaví a dávné křivdy se jen tak nehojí – rčení jehož pravdivost stoupá s mírou vypitého alkoholu. Tahle finská komedie o partě přátel, jež se po letech znovu schází na chatě na víkendové oslavě 35. narozenin, vás o tom přesvědčí.  Roky nevázaného mládí vystřídaly nažehlené konvence střední třídy a blížící se polokulaté narozeniny společné kamarádky Mitzi tak snadno zavdají příčinu k návštěvě chaty, kde kdysi všichni pařili jako náctiletí. Jednoduchá zápletka dává vyniknout brilantně napsaným dialogům, vrstevnatosti postav i notoricky známým písničkám.

Premiéra: 25. června | Kde: Kino | Trailer

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Zdroj: Netflix

Ctižádostiví muzikanti Lars (Will Ferrell) a Sigrit (Rachel McAdams) dostanou životní příležitost reprezentovat svoji zemi na největší světové hudební soutěži. A nakonec dokážou, že bojovat se vyplatí za jakýkoli sen. Podivní zpěváci a skupiny v šílených maskách, které byste o půlnoci potkat nechtěli. Komedie Eurovision Song Contest si z populární evropské soutěže utahuje, kde může. Od reality se však moc neliší, Eurovize je každým rokem přehlídkou nejrůznějších exotů. Jednoduše látka pro komedii jako stvořená.

Premiéra: 26. června | Kde: Netflix | Trailer

Než skončí léto

Zdroj: Aerofilms

Život je krásný i proto, že se nedá naplánovat. Když se šestnáctiletá Milla zamiluje do průšviháře Mosese, je to pro její rodiče noční můra. První setkání s láskou ale probouzí v nemocné Mille novou chuť do života a její energie a touha objevovat brzy otočí celou rodinu vzhůru nohama. Milla začne svému překvapenému okolí ukazovat, jak prožít každou minutu naplno. Tradiční pravidla a morální poučky letí do koše a rodiče se rozhodnou dát věcem volný průběh. S lehkostí a originálním humorem vyprávěné australské drama se stalo diváckým hitem festivalu v Benátkách, odkud si film odnesl několik cen.

Premiéra: 9. července | Kde: Kino | Trailer

Palm Springs

Zdroj: Hulu

Andy Samberg a Cristin Milioti se představí jako Nyles a Sarah, kteří se seznámí na svatbě v Palm Springs. Hned od začátku si padnou do oka. Věci se vyvíjejí slibně, dokud si pár neuvědomí, že prožívají den oné svatby stále dokola a žádná změna v dohledu. Původně byla komedie uvedena na festivalu v Sundance, kde získala velice pozitivní ohlasy od diváků z řad kritiků i veřejnosti. Ohlasy byly tak skvělé, že společnosti Neon a Hulu zlomily dosavadní festivalový rekord v rychlosti, s jakou se ucházely o distribuci filmu a dokonce i v částce, kterou za něj zaplatily.

Premiéra: 10. července | Kde: Hulu | Trailer

An American Pickle

Zdroj: HBO Max

Na začátku 20. století přijíždí do Ameriky manželský pár, který zde hledá štěstí. Herschel (Rogen) je dříč, a pracuje seč může v továrně na okurky. Nešťastná nehoda jej uvězní v nálevu na okurky a tam zůstane dlouhých sto let. Perfektně zakonzervovaný Herschel se probouzí v současnosti, a začíná se pomalu sžívat se svým vnukem (Rogen).

Premiéra: 6. srpna | Kde: HBO Max | Trailer

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také