Démon zatracení: Král amerických autokin vstupuje do Čech

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Motiv prokleté čarodějnice, žijící v lesích a živící se dětmi není nic nového. Z tradičních pohádek, které neměly k hororu nikdy daleko, si je dnes tento žánr často přebírá. Důkazem je toho i nový horor Démon zatracení, začínající už za pár dní svůj běh v tuzemských kinech. Co od něj můžeme čekat?

Film má na svědomí dvojice bratrů jménem Brett Pierce a Drew T. Pierce. Ti za sebou společně mají zatím jen hororový a komediální snímek DeadHeads, sledující osudy zombíků, kteří dokáží myslet. S jejich nejnovějším počinem se nám dostává plnokrevného hororu. Hororu, který se během pandemie stal králem amerických autokin a vítězem ve víkendové návštěvnosti v USA. Na prvním místě žebříčku návštěvnosti byl hned šestkrát za sebou od začátku května do téměř poloviny června 2020.

Film naprosto očividně sleduje momentální trend, figurující v počinech jako ToNoční můry z temnot, nebo seriálový fenomén Stranger Things. Tedy vyprávěcí strukturu, v níž hrají hlavní úlohy děti či teenageři. V hororovém filmu, který se odkazuje na motivy z pohádek a rozvíjí jejich děsivé podhoubí, je to samozřejmě jen logické. Nezbývá tedy než doufat, že potenciál, který se v příběhu, obtočeném okolo tisícileté čarodějnice, jenž se přestala skrývat v lesích a dokáže v lidech vyvolat zapomnění skrývá, se podaří naplnit. Nikdo před ní není v bezpečí. Děti obzvláště…

Na rozdíl od jiných hororových počinů, jako byla Čarodějnice, snažící se přímo fungovat v rámci dobového zasazení a tím dýchat atmosférou dávno minulých časů (jak archaickou mluvou, tak působeným děsem), čarodějnice v tomto díle přichází z dávnověku do přítomnosti. Doslova i obrazně. Snad bude výslední počin stát za to…

„Z lesa se mezi lidi vplížilo starobylé zlo, čerstvé kytky v záhonech záhadně vadnou a umírají, místo dítěte najde matka v postýlce několik svázaných suchých větví. Tisíc let stará čarodějnice vylezla ze své skrýše v kořenech stromu. Těžko ji poznáte, může žít v kůži někoho jiného. A živí se výhradně dětmi.
Teenager Ben je po rozvodu rodičů trochu divoký a tak ho matka pošle zklidnit se na léto do malého města ke svému tátovi. Najde si brigádu, nudí se a má čas pozorovat. Všimne si proto menšího kluka ze sousedství, který si hraje v okolí, všimne si taky, když zmizí a nikdo ho nehledá, všimne si seschlých úplně čerstvých kytek v okolí, všimne si, že máma toho menšího kluka se chová hodně podivně. A nemůže si nevšimnout, že táta toho menšího kluka tvrdí, že žádného syna nemá. Vypadá to, že je jediný, kdo si kluka ze sousedství pamatuje a rozhodne se přijít věci na kloub. Ve sklepě u sousedů objeví strašlivé tajemství a od té chvíle mu půjde o život, stejně jako půjde o život dalších dětí z okolí. Tisíc let stará čarodějnice, mytický démon zapomnění a zatracení, je strašlivý protivník. Přestala se skrývat v okolních lesích a má hlad.“

V hlavních a vedlejších rolích se představí John-Paul Howard, Piper Curda, Jamison Jones, Azie Tesfai, Kevin Bigley, Tug Coker, Zarah Mahler, Gabriela Quezada Bloomgarden, Blane Crockarell, Richard Ellis, a další.

Snímek má premiéru 30. července 2020.

Zdroj: Bontonfilm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také