George Miller se vrací do světa Šíleného Maxe

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Každý, kdo viděl naprostou postapokalyptickou hitovku Šílený Max: Zběsilá cesta, by chtěl vidět víc, no ne? Nejednoho fanouška tak potěšilo, že tvůrce tohoto počinu má v plánu něco dalšího ze světa šílených válečníků, bojujících o nejcennější přírodní zdroje na čtyřech kolech. Většina z nás tak nějak předpokládala, že se bude jednat o pokračování, které by se mohlo více soustředit na válečnici Furiosu, která si poslední film tak nějak ukradla pro sebe. Podle všeho ale právě tato postava má dostat film, jenž bude Maxovi předcházet…

Ano, přesně tak. Miller má v plánu prequel, v jehož centru bude mladší verze postavy, kterou ve zmíněném snímku ztvárnila Charlize Theron. Režisér už se na téma Mad Maxe před nějakou dobou rozpovídal. Přesto se předpokládalo, že to potrvá přinejmenším pár let, než se Miller k natáčení dostane. Nyní se zdá, že by vše mohlo začít již v roce 2021.

Dokonce australský režisér dost možná našel představitelku hlavní role! Prokazatelně totiž došlo k testování a pohovoru (vzhledem k současné situaci šlo pochopitelně o videohovor) s herečkou Anyou Taylor-Joy. Tu můžeme znát kupříkladu z Čarodějnice, Rozpolceného, Emmy, nebo chystaných (a několikrát odložených) Nových mutantů.

Anya Taylor-Joy ve filmu Rozpolcený / Zdroj: CinemArt

Anya Taylor-Joy je bezesporu velmi nadaná herečka, která by takovouto roli bezesporu ustála. Otázkou ovšem je, zda není škoda točit prequel k filmu, který měl velmi otevřená příslovečná vrata a všichni se velmi těšíme na případné pokračování.

Takže shrňme, co zatím víme… George Miller chystá spin-off ze světa Mad Maxe, který mu bude dějově předcházet a zaměří se na Furiosu. Pro tu má vyhlédnutou Anyu Taylor-Joy. Film by se mohl začít připravovat už příští rok. Vzhledem k tomu, že Miller je dle vlastních slov zvyklý pracovat na více projektech najednou, to není až tak nepravděpodobné. Na další informace o projektu si musíme ještě počkat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také