Volání divočiny: Harrison Ford se čtyřnohým pomocníkem dobývá kanadskou divočinu

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Do kin zamířil další rodinný dobrodružný snímek natočený podle populární knižní předlohy. Slavný román amerického spisovatele Jacka Londona z počátku 20. století dostává díky novodobým technologiím příležitost oslovit nové zástupce mladší generace, kteří by se možná s Londonovým dílem nepotkali jinak, než v rámci neoblíbené povinné četby.

Kříženec bernardýna a skotského ovčáka pojmenovaný Buck si dlouho užíval ideální život. Vyrůstal v bohaté rodině, v níž pes neztrácel ani „materiálně“, a rozhodně ani pokud šlo o pozornost ze strany jeho majitelů. Jednoho dne však zvídavého čtyřnožce odchytili překupníci, kteří jej ze sluncem zalitých kalifornských nížin odvezli do nelítostných a mrazivých hor sousední Kanady. Tam se z blahobytem obklopeného mazlíčka musel rázem proměnit v neohroženého psa, jehož posláním se stalo řízení psího spřežení v době zlaté horečky. Buckovi sice drsné podmínky kanadských zasněžených masivů začaly vyhovovat, ale nedokázal se sžít se ztrátou volnosti. Proto od nenasytných majitelů utekl a nakonec narazil na osamoceného dobrodruha Johna, který ačkoliv se vydal do hor, aby se vyhnul společnosti, v Buckovi našel přítele. Buckova oddaná společnost a houževnatost nejednou oběma pomůže při objevování kouzel a nástrah ryzí Yukonské přírody.

Tvůrci se rozhodli „sáhnout“ po CGI místo toho, aby využili reálné vycvičené zvíře, což se vzhledem k náročnosti některých scén jeví jako pochopitelné řešení. Do role Buckova lidského společníka obsadil tým okolo režiséra Chrise Sanderse filmového veterána Forda, který loni propůjčil hlas psovi Roosterovi v rodinné komedii Tajný život mazlíčků 2. Kromě něj se ve snímku objeví i Karen Gillan (Strážci Galaxie, Jumaji: Vítejte v džungli!), Dan Stevens (WikiLeaks, Kráska a zvíře) nebo Omar Sy (Nedotknutelní, Jurský svět). Pro Chrise Sanderse je Volání divočiny již čtvrtým režijním počinem, jeho předchozí filmy však byly primárně zaměřeny na dětské či náctileté publikum. Kromě úspěšného animovaného fantasy Jak vycvičit draka se podílel třeba i na tvorbě Disneyho klasiky Lilo & Stitch. Volání divočiny budou moci diváci zhlédnout v tuzemských kinech od 27. února.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také