Chystá Marvel erkového Bladea s Wesleym Snipesem?

Přečtěte si

Kosmonaut z Čech: Netflix pošle Adama Sandlera do vesmíru

Kniha spisovatele Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech dostane filmovou adaptaci od Netflixu. V hlavní roli kosmonauta Jakuba Procházky se...

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Něco se šušká. Komiksový gigant nám má údajně nadělit nový film s komiksovým zabijákem upírů; Bladem. Ten se dosud dočkal hned tří filmů a spolu se Spawnem jde o jednu z prvních černošských komiksových postav na plátně (bohužel trochu schovaných ve stínu oscarového Black Panthera). Nicméně – jak se to tedy má s novým krvavým dobrodružstvím?

Některé části Bladeovy trilogie jsou dnes považovány za kultovní. K režii jedné (konkrétně v pořadí druhé) z částí se kupříkladu dostal i režisér dalšího letos remakovaného komiksového počinu (řeč je samozřejmě o Hellboyovi, jehož nejnovější trailer si můžete pustit zde) – Guillermo del Toro.

Wesley Snipes v hlavní roli pak byl bezesporu jedním z největších filmových drsňáků, který se navíc komiksové předloze dosti podobal. Tudíž by jistě nový film ocenili fanoušci. Úspěch erkových filmů v čele s Deadpoolem a Loganem pak má za následek návrat dospělé drsnosti mezi popcornové filmy – právě chystaný Spawn s Jamiem Foxxem v hlavní roli by mohl vyprávět.

Okolo možnosti návratu upířího zabijáka na plátna kin je tak pochopitelně mnoho klepů, které – ač nepotvrzené, pochopitelně dávají na odiv otázku, proč vlastně ne? Mohli bychom tedy v blízké budoucnosti spatřit nového Bladea?

Ačkoli nic není oficiální, Marvel údajně po této možnosti pošilhává. A ač jsou to nepotvrzené zvěsti, zdá se, že R rated snímek s hlavní hvězdou série, která odstartovala v roce 1998, by skutečně mohl být na cestě! Ví se totiž, že Marvel má k dispozici scénář k filmu s Bladem, i když není jasné, kdo je jeho autorem.

Ústředním dějovým motivem příběhu by pak mělo být předání pochodně mladšímu nositeli. Podobně jako u Logana by tak i zde stárnoucí hrdina jistým způsobem trénoval svého mladšího nástupce. V případě Erica Brookse, tedy Bladea by to byla jeho dcera – pravděpodobně Fallon Grey, známá z komiksů.

Sice to vše jsou spekulace, a ať už je projekt tiše připravován, nebo se neuskuteční, je tu pár proměnných, které dohadům mohou dát za pravdu. Sám Wesley Snipes totiž vloni uvedl, že s Marvelem jedná hned o dvou filmových projektech s Bladem. Podle všeho by navíc mělo být možné i přes přechod studia Fox k Disneymu dále tvořit R rated snímky. Zdá se tak minimálně pravděpodobné, že nějakých dospělejších filmů se od Foxu, operujícího volně pod vedením Disneyho dočkáme…

Minimálně díky obrovskému úspěchu Deadpoola, který je nejvýdělečnějším erkovým snímkem všech dob. Disney má rád peníze. Tak proč to nezkusit i s Bladem?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také