Jamie Foxx si zahraje Spawna!

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Díky Deadpoolovi (naši recenzi na jeho již druhé filmové dobrodružství najdete zde) a Loganovi, tedy díky nim zejména, se komiksovým filmům dostává drsnějšího a dospělejšího přístupu. Oba dva zmíněné počiny totiž dokázaly, že komiksový film může vydělat víc než slušné peníze i s přístupností pro dospělé. Chystá se tedy pěkná řádka erkových filmů, z nichž mezi ty nejzajímavější patří bezesporu antihrdina Spawn. Film se totiž rozhodl zrealizovat jeho komiksový tvůrce; Todd McFarlane. 

O tomto projektu jsme i my už několikrát psali, naposledy zde. V poslední době se šuškalo, že k realizaci snad ani nedojde. To se naštěstí nestalo. Filmu má brzy začít produkce. Dle nejnovějších zpráv se pro titulní roli upsal oscarový herec Jamie Foxx (Baby Driver, Nespoutaný Django). Snímek jako takový má být dle všeho velmi temný a drsný. Podstatně víc, než třeba zmíněný Deadpool. Na vlně humoru se tedy příliš nepoveze. Navíc nemá dle všeho operovat s nikterak pohádkově vysokým rozpočtem. Podle režiséra snímek bude stát mezi 10 a 12 milióny dolarů, což na komiksový superhrdinský film opravdu není mnoho.

McFarlane pak dále uvedl, že s Foxxem o roli mluvil prakticky už v době, kdy v jeho hlavě vznikala idea filmu jako takového, a neměl tak pro představitele Spawna ani představu o komkoli jiném. Jamie Foxx byl posléze prvním, za kým s nabídkou šel. Herec na ni kývl. Pokud tedy vše půjde dobře, máme zaděláno na výborný film. McFarlane není znám jen stvořením Spawna, ale psal kupříkladu i sólovou sérii Spider-Mana. Film Spawn bude režírovat a je rovněž i autorem scénáře, takže se nemusíme bát, že by původní látce nebylo učiněno za dost.

Temný a brutální antihrdina se už na plátně objevil, a to v devadesátých letech. Jeho pekelné schopnosti mu mimo jiné démonické síly umožňují teleportaci, metamorfózu, zrychlené hojení až nesmrtelnost a samozřejmě nadlidskou sílu. Tato postava vychází pod hlavičkou Image Comics, takže se vlastně bude vedle Marvelu a DC o jakousi alternativu. Spolu s chystaným Hellboyem (ten je zase majetkem Dark Horse) půjde bezesporu o velice očekávané komiksové filmy a rozhodně mají obrovský potenciál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také