Sebevražedný oddíl 2: Scénář napíše James Gunn

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Pokud se zajímáte o komiksové filmy a dění okolo nich, jistě vám neuniklo, že James Gunn, režisér a scénárista obou dílů populárních Strážců galaxie, byl z poněkud podivných a vpravdě banálních důvodů Disneym vyhozen z filmové divize Marvelu, s čímž mnoho nedokázal ani šéf Marvel Studios Kevin Feige, ani herci, kteří Myšákovi poslali otevřený dopis, v němž se tvůrce zastávali. U tak úspěšného filmaře bylo každopádně otázkou času, než si najde „novou práci.“ A skutečně, Gunn by se měl podle všeho stát tím, kdo napíše scénář k chystanému (pravděpodobně) sequelu Sebevražedného oddílu z konkurenční stáje studia DC. 

Na čem jeden tratí, na tom druhý získá. Tohle by se Disneymu mohlo i celkem vymstít. Od Marvelu k DC tedy míří muž, jenž dokázal přetavit béčkové komiksové postavy, z nichž jedna je mluvící mýval a druhá chodící strom, v překvapivý kasovní trhák. Muž, kterému neskutečně sednou nesourodé, hláškující a nečernobílé postavy. Což by přesně mohl být impuls, jaký antihrdinové (nebo dokonce záporáci) ze Sebevražedného oddílu potřebovali. Ostatně Gunn se značnou měrou podílel i na natáčení Infinity War, kde spolupracoval s herci, aby byla zajištěna návaznost na předchozí filmy a celkový řekněme konzistentní „feeling.“

Warner Bros. a DC si u Jamese Gunna zatím „objednali“ jen scénář, nicméně projekt doposud nemá režiséra (okolo dohledu nad filmem se už ale točila taková jména, jako kupříkladu Mel Gibson), takže co není, mohlo by být. Odpadlíkovi MCU by mohl erkový film o komiksových zločincích, donucených jednat v zájmu dobra dosti sednout a nezbývá tak než doufat, že se vše podaří a dočkáme se podstatně více uceleného a povedeného filmu, než jakým byl první Sebevražedný oddíl, který zdaleka nedokázal naplnit svůj potenciál.

Hovoří se o tom, že Gunn dost možná nebude psát pokračování v pravém slova smyslu, ale že naopak dostane značně volnou ruku při utváření filmu s Deadshotem, Harley Quinn, Jokerem, Captainem Boomerangem a Killer Crocem. Zda dojde k nějakému přeobsazení, nebo tedy projekt bude zcela ignorovat předešlý film, není jisté. Stojí též za zmínku, že na tuto zprávu reagoval velice kladně David Ayer, který stojí za zmiňovaným předchozím filmem. Na další novinky si budeme muset počkat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také