George Clooney je nejlépe placeným hercem letošního roku

Přečtěte si

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

12 dokumentů o pandemii Covidu-19

Pokud vám všudypřítomný koronavirus ještě neleze krkem, můžete se o něm dozvědět i něco víc. Třeba to, co se...

Autor

Petr Kučava
Jsem milovník komedií, akčních filmů, fantasy a nekonečných seriálů. Jo a klasických českých pohádek. Nikdy nepohrdnu dobrou komedií, filmy, které jsou inspirované skutečnými událostmi a filmy s douškem romantiky. Mezi mé oblíbené seriály patří jednoznačně The 100 a Teen Wolf. Nikdy u mě nepochodíte s animovaným filmem.

Víte, jak moc se liší platy herců a hereček? Uběhl nám týden od zveřejnění seznamu nejlépe placených hereček a časopis Forbes právě zveřejnil seznam nejlépe placených herců roku 2018. První příčku obsadil George Clooney, přestože si za poslední rok nezahrál v žádném filmu, ale pouze v reklamě. Jak je to možné?

George Clooney, kterého každý zná z Dannyho parťáků, si přišel na neuvěřitelných 239 milionů dolarů, což je suma, kterou nepřekonalo ani deset nejlépe placených hereček dohromady. K tomuto balíku mu však nepomohl žádný herecký výkon, ale prodej společnosti Tequila Casamigos, díky níž si přišel na slušných 233 milionů dolarů. Ke zbylým 6 milionům dolarů mu pomohla zejména režie filmu Suburbicon: Temné předměstí a role v reklamě Nespresso.

Na druhé příčce se umístil Dwayne Johnson, kterého si každý vybaví z filmů Škorpion, Vítejte v džungli nebo Kráčející skála. K příjmu 124 milionů dolarů mu nejvíce dopomohl film Jumanji: Vítejte v džungli a jeho sociální sítě.

Třetí místo obsadil s 81 miliony dolarů herec Robert Downey Jr., známý jako Iron Man a Sherlock Holmes. Zajímavostí je, že si Downey za pár minut ve filmu Spider-Man: Homecoming přišel na 15 milionů dolarů, které Julia Roberts nevydělala za celý rok. O tom, že platy herců jsou na vyšší úrovni, svědčí i skutečnost, že by se do desítky nejlépe placených herců dostala pouze Scarlett Johansson se 40,5 miliony dolarů.

Žebříček nejlépe placených herců roku 2018 podle Forbes je následující:

1. místo: George Clooney – 239 milionů dolarů
2. místo: Dwayne Johnson – 124 milionů dolarů
3. místo: Robert Downey Jr. – 81 milionů dolarů
4. místo: Chris Hemsworth – 64,5 milionů dolarů
5. místo: Jackie Chan – 45,5 milionů dolarů
6. místo: Will Smith – 42 milionů dolarů
7. místo: Akshay Kumar – 40,5 milionů dolarů
8. místo: Adam Sandler – 39,5 milionu dolarů
9. místo: Salman Khan – 38,5 milionů dolarů
10. místo: Chris Evans – 34 milionů dolarů

Na pátém místě, stejně jako loni, se umístil Jackie Chan. Tento hongkongský herec se v roce 2017 objevil v 6 filmech, mezi které patří například Bleeding Steel nebo The Foreigner, kde ztvárnil hlavní roli po boku Pierce Brosnana. Jackie Chan mimo jiné vlastní řadu kin a příští rok oslaví již 65 let.

V žebříčku nejlépe placených herců se také opět objevili indičtí herci Akshay Kumar a Salman Khan, kteří tak ukazují, že v Indii je film velice populární. Oba dva se řadí v Bollywoodu mezi hereckou špičku. Naproti tomu se letos do žebříčku nedostala taková jména jako Tom Cruise či Vin Diesel.

Který herec je váš nejoblíbenější? Umístil se v seznamu? Dejte mi vědět do komentářů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také