Nová Planeta opic má druhý nejlepší start v kinech z novodobé série. Stejně se čekalo trochu víc

Zdroj: Zdroj: 20th Century Studios

Kaskadér před týdnem oficiálně zahájil letní sezónu v amerických kinech a silně zklamal. Poté se všechny zraky upřely na Království planety opic. Ta splnila očekávání a zaznamenala dobrý start.

Po sedmi letech se na plátna kin vrátila série Planety opic. Její Království vydělalo během úvodního víkendu v amerických kinech odhadem 56,5 milionu dolarů, což je zhruba o deset milionů víc, než předpovídali odborníci několik dní zpět.

Čtěte také: Návrat do světa Šíleného Maxe je epický ve všech ohledech. První ohlasy kritiků nešetří chválou

Ve srovnání s předchozími díly je nejúspěšnějším filmem nadále Úsvit planety opic, kterému se před deseti lety podařilo otevřít za 72, 6 milionů. Druhou příčku s odřenýma ušima nyní zaujalo Království, které na třetí pozici sesadilo Válku o planetu opic s 56 miliony. Zrození planety opic, pro mnohé nejlepší film z novodobé série, otevřel v uvozovkách pouze za 54, 8 milionů dolarů.

V celosvětovém měřítku vystoupaly tržby nové Planety opic ke 129 milionům dolarům, což je pro film s rozpočtem 160 milionů dolarů (další stovka za reklamu) možná mírným zklamáním. Překážkou se navíc může stát hodnocení CinemaScore B, které není z kasovního hlediska příliš dobré. Může předznamenat vysoké propady v následujících týdnech (ale samozřejmě ne nutně). Očekává se, že by celkové tržby mohly atakovat půlmiliardovou hranici.

Nejlépe si vedle amerického trhu vedla Čína (11, 4 milionů). Tento výsledek je však jen slabým odvarem ve srovnání s předchozím dílem, který před sedmi lety otevřel za téměř 60 milionů dolarů. Hollywoodským postpandemickým titulům se v čínských kinech (až na výjimky) nedaří a výsledek Království planety opic tento trend potvrzuje.

Kompletní tržby naleznete na webu Box Office Mojo.

Zdroj: 20th Century Studios