Opice vstupují do nové éry! Trailer na Království planeta opic nahání husí kůži

Režijní otěže přebral tvůrce Labyrintu.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Vrcholem trailerových žní nedělního Super Bowlu byli Deadpool a Wolverine, strhující upoutávku ale nabídlo také Království Planeta opic, čtvrtý díl z úspěšné série. Hlavní slovo v něm mají Freya Allan ze seriálového Zaklínače a její přítel lidoop, který až podezřele připomíná Caesara z předešlých filmů.

Příběh filmu Království Planeta opic se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Caesara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí.

Čtěte také: Predátor se vrátí ve filmu z budoucnosti! Známe jméno režiséra

Zatímco režisér předešlých dvou filmů Matt Reeves věnuje veškerý svůj čas novému Batmanovi, otěže Království planety opic přebral Wes Ball (trilogie Labyrintu). V hlavní lidské roli se představí již vzpomínaná Freya Allan, Ciri ze seriálového Zaklínače, kterou už brzy uvidíme také v nadějném hororu Hlasy mrtvých.

O předešlém snímku s názvem Válka o planetu opic jsme napsali, že fanoušci původní Schaffnerovy klasické filmové látky zaplesají, zatímco ti, kdo čekali akční krvavou řež, budou mírně zklamáni. Byť tu silné bojové scény jsou, je Válka o planetu opic především syrovým psychologickým thrillerem, na jehož pozadí se odehrává konflikt, a jehož tempo plyne pomalu, ale nenudí.

Království Planeta opic má premiéru v kinech 9. května.

Zdroj: 20th Century Studios

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také