Nejslabší zahájení letní sezóny za posledních 29 let. Kaskadér v kinech propadl navzdory silným recenzím

Zdroj: Universal Pictures

Kritikou i diváky chválený Kaskadér oficiálně zahájil letní filmovou sezónu, jenže podle návštěvnosti dopadl daleko za očekáváním. Slabý otvírák ze Severní Ameriky nespasily ani tržby ze zbytku světa.

Snímek na motivy seriálu z 80. let otevřel za 28, 5 milionů dolarů na domácí půdě a dalších 36, 9 si připsal ve zbytku světa. S rozpočtem kolem 150 milionů dolarů ale skončil daleko za očekáváním a prognózami z minulého týdne, kdy odborníci odhadovali alespoň 40 milionů z Ameriky (i tak by nešlo o žádnou slávu). Novinka režiséra Davida Leitche, tvůrce Johna Wicka nebo Bullet Train, vzala útokem 4000 severoamerických kin. Podle webu NY Times si Kaskadér připsal na účet nejslabší start v rámci zahájení letní hollywoodské sezóny od roku 1995.

Čtěte také: Jediové jsou loveni jako zvěř. Trailer představuje temný seriál ze světa Star Wars

Do zámořských kin se po pětadvaceti letech od premiéry vrátila první epizoda Star Wars s podtitulem Skrytá hrozba a v porovnání s novinkami si nevedla vůbec špatně. Druhou příčku víkendových tržeb ovládla s osmi miliony dolary a pokořila tak Rivaly se Zendayou i hororový Tarot.

Hlavním hrdinou snímku je kaskadér v podání Goslinga, který má léta slávy definitivně za sebou. Dostane však ještě jednu šanci se prosadit – má být dublérem populárního herce v nadcházejícím, vysoce prestižním filmu. Potíž je v tom, že režii filmu má na starosti jeho bývalá přítelkyně (Blunt), a jako by to nestačilo, hlavní hvězda beze stopy zmizí.

Kaskadér je nový film Davida Leitche, který sám začínal svou kariéru v Hollywoodu jako kaskadér. Podle jeho slov má být tento snímek oslavou často podceňované profese. Důkazem je překonání osmnáct let starého rekordu v počtu otoček auta ve vzduchu. Na účet si ho připsal Logan Holladay.

Kompletní víkendové tržby nabízí web Box Office Mojo.