Na Netflix přichází mrazivý příběh českých sériových vrahů. Film byl prozatím pouze v kinech

Zdroj: CinemArt

Po třech měsících od premiéry v kinech uvede Netflix český snímek Manželé Stodolovi. Mrazivý příběh o skutečných sériových vrazích natočil dokumentarista Petr Hátle jako svůj celovečerní debut a na Netflixu se zřejmě objeví koncem května. Na přesné datum uvedení zatím čekáme.

Režisér Petr Hátle natočil snímek Manželé Stodolovi jako temný milostný příběh inspirovaný životy skutečného manželského páru sériových vrahů Jaroslava a Dany Stodolových, kteří společně vraždili osamělé seniory. V titulních rolích se představí Jan Hájek a Lucie Žáčková.

Čtěte také: Na Netflix míří česko-slovenský thriller o zombie droze. Po dvou měsících od kino premiéry

„Byla to náhoda, že je dopadli. Mohli vraždit dlouho dál a nikdo by si toho nevšiml,“ říká Petr Hátle. Manželé Stodolovi se zaměřovali na důchodce žijící na vesnici, a protože vraždy maskovali za nešťastné náhody či sebevraždy, policisty dlouho nenapadlo, že by mohlo být něco v nepořádku. „Senioři žijí osaměle a sebevražednost je u nich hodně vysoká, i když se o tom nemluví. Kdyby zavraždili jako první třeba pracující ženu z města, asi by se na to přišlo dřív.“

Případy manželského páru sériových vrahů se v minulosti zabývaly dvě epizody dokumentárního cyklu České televize Legendy kriminalistiky (2017), a postava Jaroslava Stodoly se objevila také v šestém díle Bez lítosti (2023) z dílny TV Prima. Krátce po premiéře Manželů Stodolových v kinech uvedla služba Voyo pětidílnou dokumentární minisérii Případ Stodolovi.

Manželé Stodolovi na Kinoboxu

Manželé Stodolovi nenabízí příběh s komplexně vykreslenými postavami. Nevypráví alegorii společnosti, která vede k zhmotnění lidského zla. Nebuduje reprezentativní rekonstrukci skutečných zločinů a událostí. Jedná se o portrét jedné absolutně zlé a zvrácené postavy. Jestli vám to přijde jako lákavý prospekt, rozhodně má smysl to s tímhle filmem zkusit,“ píše v recenzi na Kinoboxu Martin Svoboda a snímek hodnotí 55procenty.

Manželé Stodolovi se objeví na Netflixu pravděpodobně na konci května. Přesné datum zatím neznáme.

Zdroj: CinemArt