Na Netflix míří česko-slovenský thriller o zombie droze. Po dvou měsících od kino premiéry

Zdroj: Bioscop

Velmi zajímavá vizuální stránka a příběh inspirovaný skutečnými událostmi, to je nový česko-slovenský film režiséra Samuela Vičana, který se zabývá aktuálně největším strašákem drogového prostředí – fentanylem. Snímek, který měl premiéru v kinech teprve 14. března, se dočká uvedení na Netflixu již koncem května.

Inspirací pro natočení tohoto krimi thrilleru byl pro režiséra Samuela Vičana a jeho kolegyni scenáristku Anastasii Hoppanovou příběh, jenž se odehrál před několika lety na Slovensku. Tehdy se člověku, který se rozhodl v kuchyni panelákového bytu vyrábět syntetickou drogu padesátkrát silnější než heroin, podařilo postupně zaplavit nejen blízké okolí. Autorem námětu a odborným spolupracovníkem na filmu byl bývalý detektiv Michal Čierny, který o svých zkušenostech z protidrogového oddělení píše velmi úspěšné knihy.

Čtěte také: Úchylný český horor míří na Netflix! Upíři, nemrtví a mutanti v něm terorizují noční Prahu

Sofie nadevše miluje divoké večírky. A to hlavně ty, na kterých jsou hlavním zdrojem zábavy látky silnější než alkohol. Se svým novým přítelem Pellerem, amatérským chemikem, rozjíždí velmi lukrativní podnikání. Když se totiž jakákoliv podomácku vyrobená droga řízne fentanylem, její účinky se závratně násobí. A stejně tak zisk.

Co na tom, že jejich droga se pro mnohé stává smrtícím koktejlem, když teď vládnou pouliční scéně. Euforii z rychle rostoucího bohatství vystřídá kruté vystřízlivění. Jejich úspěch velmi brzy přiláká pozornost policie, ale hlavně ruské mafie, která konkurenci netoleruje. Sofie se rozhodne hrát vabank a nezáleží, kolik životů to bude stát…

Kriminální thriller je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály před více než 10 lety na Slovensku. Extrémně silný syntetický opioid fentanyl, nazývaný jako zombie droga, si v současnosti ročně vezme desítky tisíc životů.

Recenze Kinoboxu

„Už se moc často nestává, aby dosahoval film uváděný do široké distribuce tak nízké technické úrovně, že se na něj skoro nedá koukat. To je ale u Fentasy jen špička ledovce. Sledujeme snímek, který zapomněl vyprávět jakýkoliv příběh, jak nám zas a znova vysvětluje, že vyrábět drogy (a asi je brát) se nemá. To již udělali jiní lépe,“ uzavírá recenzi Martin Svoboda z Kinoboxu.

Fentasy bude na Netflixu od 30. května.

Zdroj: Bioscop