Začala se natáčet Studna! Seriálové ztvárnění hrůzostrašného případu na prvních snímcích

Zdroj: Česká televize

Voyo rozhodně nezahálí. Po skončení seriálu Metoda Markovič a oznámení jeho druhé řady, začalo natáčení dalšího kriminálního seriálu Studna. Jeden z nejhrůznějších případů české kriminalistiky, který inspiroval i slavnou epizodu ze 30 případů majora Zemana, dostane novou televizní podobu a odhaleny byly první fotografie.

Seriál pro Voyo režíruje Tereza Kopáčová, která nedávno uvedla na obrazovkách České televize Smysl pro tumor. Stojí také za celovečerním Metanolem, který se zabýval skutečnou metanolovou aférou z roku 2012. Členy rodiny Jelínků ztvární David Švehlík, Johana Matoušková a Filip Červenka. V dalších rolích se představí Marián Mitaš, Hana Vagnerová, Jakub Prachař, Alena Doláková, Jiří Šimek nebo Simona Lewandowska.

Čtěte také: Vyšetřování paranormálních jevů ovládlo nedělní večer! Sci-fi kriminálka ale nenaplnila očekávání

„Začínáme vyprávět tento příběh od začátku, kdy ještě nebyl temný, ale naopak plný lásky. Která holka by se nezamilovala do šarmantního, vtipného Standy, co si ze všeho nejvíc přál být skvělým manželem a báječným otcem. Chtěli být prostě obyčejný pár, založit rodinu, v klidu žít, zapadnout,“ říká Tereza Kopáčová.

České psycho

„I po padesáti letech je příběh Studny stále živý. Proto pro nás bylo důležité projít si všechny spisy a dostupné materiály o rodině, která velkou část společného života prožila v izolaci. V první řadě pro nás bylo stěžejní najít verzi, které sami věříme, a která podle nás nejlépe vystihuje to, co se doopravdy stalo,“ popisuje vznik seriálu scenárista Miro Šifra.

K neštěstí došlo v noci z 12. na 13. února 1968. Kolem čtvrté hodiny ráno byl ohlášen požár rodinného domu ve středočeských Vonoklasech. Po jeho uhašení našli vyšetřovatelé ohořelé ostatky Marie Jelínkové a na zahradě ve studni utopeného Stanislava Jelínka staršího. Jejich syn, který byl nalezen podchlazený, zraněný a v šoku v sousední vesnici, nakonec skončil v psychiatrické léčebně, kde chtěl spáchat sebevraždu. Kriminalisté si případ překřtili na české Psycho.

Stanislav mladší nejdříve tvrdil, že vraždy spáchal někdo cizí. Svou výpověď ale změnil. Podle ní Stanislav starší zavraždil svou manželku a založil požár. Svého syna poté přesvědčil, aby se pořezal a skočil do studny. Studená voda ho však probrala a z posledních sil se z ní snažil vylézt. Než se mu to ale podařilo, do studny se za ním vydal Stanislav starší a následoval jejich vzájemný souboj o život.