Robert Downey jr. zestárne o 20 let! Ve špiónském seriálu z dílny HBO ho nepoznáte

Na Oscara nominovaný herec (Oppenheimer) zatoužil po ceně Emmy.

Zdroj: HBO Max

HBO zveřejnila druhý dvouminutový teaser na připravovaný seriál Sympatizant, který bude mít premiéru na HBO Max 14. dubna. Ambiciózní novinka od režiséra Odlboye a producentů Downeyho Jr. a A24 je adaptací románu Viet Thanh Nguyena, který získal Pulitzerovu cenu a vypráví příběh komunistického špiona během posledních dnů vietnamské války.

Adaptaci stejnojmenného románu (Sympatizant) Viet Thanh Nguyena oceněného Pulitzerovou cenou přivede na HBO Max (v roce 2024 již jen Max) oceňovaný tvůrce a režisér Čchan-uk Pak, který dal světu původního Old Boye nebo úspěšné jihokorejské snímky z posledních let – Podezřelou a Komornou. Jedním z producentů je pak samotný Robert Downey.

Čtěte také: Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno! Marvel tentokrát vsadil na jistotu

Minisérie sleduje kapitána, severovietnamského špiona (hraje ho Hoa Xuande), o němž je známo, že pronikl do jihovietnamské armády. Ke konci vietnamské války je nucen přesídlit do USA jako uprchlík, kde nadále podává zprávy Vietkongu. Jeho loajalita je ale zpochybněna jeho novým způsobem života.

Robert Downey Jr. hraje několik vedlejších rolí – každá z nich představuje jinou odnož amerického establishmentu, mimo jiné kongresmana z Orange County, agenta CIA nebo hollywoodského filmového režiséra.

„Adaptace významného a mistrovského díla pana Nguyena vyžaduje tým vizionářů,“ řekl Robert Downey„Očekávám, že pro režiséra, mě a celý náš tým to bude velké kreativně producentské dobrodružství. A24 a HBO jsou dokonalou kombinací partnerů a spolutvůrců. Je to přesně ten typ výzvy, po které jsem toužil, a věřím, že našim divákům přineseme výjimečný divácký zážitek.“

Sympatizanta uvede HBO Max 14. dubna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno