Nejočekávanější film roku vypadá epicky ve všech směrech! Další trailer to jen potvrzuje

Na Arrakis se vrátíme na konci února!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Už za měsíc se druhá Duna stane nejkomentovanějším filmem tohoto roku. Ještě před samotnou premiérou byl ale zveřejněn nový japonský trailer, který sice přinesl jen minimum nových záběrů a těží především z velkolepé prosincové upoutávky, přesto jde stále o velmi epickou podívanou.

Duna je nejznámější román amerického spisovatele Franka Herberta, vyprávějící o vesmírném Impériu a pouštní planetě Arrakis, zvané Duna, na níž se nachází melanž, vzácné koření, prodlužující lidský život a poskytující jeho uživateli mimořádné psychické schopnosti. Jedná se o kultovní dílo světové science fiction, které vyhrálo prestižní ceny.

Čtěte také: Poslední vládce větru se vrací v akcí nabitém traileru! Avatar má premiéru už příští měsíc

Duna: Část druhá naváže na první film a bude pokračovat v adaptaci slavného románu Franka Herberta z roku 1965. Paul Atreides (Timothée Chalamet) se spojí s Chani (Zendaya) a Fremeny a vydá se na cestu pomsty proti těm, kteří zničili jeho rodinu. Atreides předvídá, že na obzoru je strašlivá budoucnost, a udělá vše, co je v jeho silách, aby jí zabránil. Čelit bude volbě mezi životní láskou a osudem celého vesmíru.

Denis Villeneuve je jedním z nejuznávanějších režisérů své generace, který má na kontě obrovské hity jako Zmizení, Příchozí nebo Blade Runner 2049, poslední roky ale zasvětil převyprávění Duny. První část vstoupila do kin a na HBO Max současně – 22. října 2021 a setkala se s obrovským úspěchem (nejen šest oscarových vítězství).

Film má premiéru v kinech 29. února 2024.

Zdroj: Warner Bros.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také