Úmorné zpomalovačky a hrdinové bez duše. Recenze Rebel Moon od českých diváků si neberou servítky

Češi se shodují se zahraniční kritikou.

Zdroj: Netflix

Rebel Moon dnes přistál na Netflixu v brzkých hodinách, a na internetu se začínají hromadit první české ohlasy a profesionální recenze. Ty se nakonec shodují s tím, co naznačovala zahraniční média, a potvrdilo se tak, že Zack Snyder nenatočil dobrý film pro Netflix ani tentokrát. Je ale jasné, že sledovanost bude mít obrovskou.

Čtyřicetiprocentní recenzi napsal Martin Svoboda pro Kinobox, který už teď se hrozí toho, co uvidíme v režisérské verzi filmu. „Zack Snyder chtěl natočit encyklopedii space opery, v níž bude vše od Flashe Gordona přes Star Wars až po Avatara. Jenže encyklopedií je hezké listovat a studovat v ní jednotlivá hesla. Kdyby vám někdo řekl, že si máte sednout ke stolu a na jeden zátah ji přečíst si od začátku do konce, moc zábavy by vás nečekalo. A právě takový zážitek poskytuje Rebel Moon.“

Čtěte také: 8 skvělých novinek na víkend (nejen) na Netflixu

Na internetu se už také shromažďují první komentáře od českých diváků. Průměrné skóre na Kinoboxu zatím udává filmu 53 %, některé texty ale nemají s novinkou Zacka Snydera žádné slitování. Největším trnem v očích diváků jsou zřejmě proslulé Snyderovy zpomalovačky, které jsou první částí Rebel Moon prošpikované skrz na skrz.

„Kdyby všechny zpomalené záběry běžely normální rychlostí, tak je ten film o hodinu kratší,“ komentuje na Kinoboxu Neo1tex, jež snímek ohodnotil pouhými třemi body z deseti. Kritizuje se také nesympatické obsazení, nudné postavy a vizuál, který sice v prvních minutách uhrane, velmi brzo se ale okouká.

Film není přesvědčivý ani po akční stránce, která rozhodně není velkolepá a místy prý naprosto postrádá logiku. „Další rána pak přichází v podobě gestapáckých záporáků. Vážně pan Zack Snyder ve svém vysněném projektu nedokáže udělat lepší stylizaci, než okoukaní náckové?“ podivuje se ve svém komentáři uživatelka s přezdívkou Pasadenka.