Mají Marvels vůbec co nabídnout? Finální trailer dává vzpomenout na bitvu s Thanosem

Marvel ztrácí na síle. Finální trailer na Marvels je nuda.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Finální trailer na Marvels, které dorazí do kin už v tomto týdnu, vsadil na nostalgii a v několika záběrech dává vzpomenout na velkolepou bitvu s Thanosem. Prostor zde dostávají Iron Man, Captain America i jejich úhlavní nepřítel z posledních dvou dílů Avengers. Potom ale Marvels servírují jednu vlastní akční scénu za druhou, přitom všechny vypadají úplně stejně. Zdá se, že propadák studia Marvel je opravdu nevyhnutelný.

První odhady nejsou pro blížící se superhrdinskou týmovku vůbec přívětivé. Očekává se totiž víkendový start okolo 50-75 miliony dolarů, což by pro Marvel mohlo znamenat nejslabší opening od Neuvěřitelného Hulka před patnácti lety. V neprospěch studia také hraje fakt, že Marvels patří se svým rozpočtem 270 milionů dolarů mezi nejdražší projekty Marvelu v historii. Dražší už vlastně byly jen poslední tři filmy s Avengers v názvu.

Carol Danvers, známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan, alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau, z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír.

Zatímco Captain Marvel se publiku představila ve vlastním filmu v roce 2019, Monica Rambeau měla premiéru v seriálu WandaVision, Kamalu Khan zase známe z dětinského seriálu Ms. Marvel. V nadcházejícím filmu titulním hrdinkám opět propůjčily svůj obličej Brie Larson, Teyonah Parris a Iman Vellani. Režisérkou snímku je Nia DaCosta, tvůrkyně loňského hororu Candyman.


Film má premiéru v kinech 9. listopadu 2023.

Zdroj: Marvel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také